актуально

Kyjev musí zůstat svobodným městem!

Návštěva primátora Prahy v Kyjevě

Společně s primátorem Varšavy Rafał Trzaskowski jsme nabídli Kyjevu členství v Paktu svobodných měst. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko (Віталій Кличко) nabídku uvítal a přijal. Ocenil také naši osobní návštěvu právě v těchto těžkých dnech.
V Kyjevě nám byly představeny kryty civilní ochrany, které za posledních 8 let město opravilo a jsou připraveny ochránit miliony tamních obyvatel. Zároveň jsme si vyměnili zkušenosti z této bezpečnostní oblasti.

Nicméně Kyjev jako město v tuto chvíli funguje, vše je normálně v provozu. Je důvod k ostražitosti, ale nevládne tam panika. V případě potřeby bychom ale hledali cesty ke konkrétní pomoci v koordinaci s ministerstvy. Tuto podporu jsme slíbili jak za Varšavu, tak za Prahu.
Starosta Vitalij Kličko zdůraznil, jak jsou pro Kyjev a Ukrajinu podobné projevy solidarity významné. Protože čím větší podporu bude Ukrajina mít, tím komplikovanější bude pro Rusko zahájení invaze.

Za naše město proto jasně říkám:
Kyjev má v Praze svého spojence!

Facebook.com/zdenek.hrib.primator

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace