Ukrajinské dráhy převzaly první City Elepfant...Bude vozit fanoušky fotbalového ME

Celkem si ukrajinské dráhy objednaly dva vlaky za skoro jednu miliardu korun. Zatěžkávací zkouškou projdou už v červnu, kdy budou vozit fotbalové fanoušky EURO 2012.

Ukrajinské dráhy dnes převzaly první šestivozovou soupravu City Elephant z plzeňské Škody Transporation. Celkem si ukrajinské dráhy objednaly dva vlaky za skoro jednu miliardu korun. Zatěžkávací zkouškou projdou už v červnu, kdy budou vozit fotbalové fanoušky EURO 2012.

Jak uvádí portál Rozhlas.cz, lokomotivy vyrobené v Česku nejsou na ukrajinské železnici žádnou novinkou. V zemi jich stále jezdí stovky. Škoda se tak vrací po letech na tradiční trh. Jak při převzetí vlaku ve zkušebním centru ve Velimi řekl ukrajinský vicepremiér Boris Kolesnikov, české lokomotivy tam mají výbornou pověst. 

„Už víc než 30 let se u nás používají elektrické lokomotivy z Česka a jsou pořád v dobrém stavu a jsou velmi kvalitní. Od moskevské olympiády ale už uběhlo hodně času," říká s nadsázkou Kolesnikov. 

Více čtěte na http://www.rozhlas.cz/zpravy/technika/_zprava/skoda-predala-ukrajine-prvni-city-elepfant-bude-vozit-fanousky-fotbaloveho-me--1031490.
13. 3. 2012 Rozhlas.cz, Tomáš Medek  (tme),  bre

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace