Sbírka zřízená Charitou ČR

Mykola Shuruta (26) zemřel 7. prosince v továrně „Borgers” na Rokycansku.

Mykola Shuruta (26) zemřel 7. prosince v továrně „Borgers” na Rokycansku, která je dodavatelem výrobků pro automobilový průmysl. Podle médií byl v brzkých ranních hodinách rozdrcen strojem, na kterém pracoval. I když se takové nehody občas stávají, ukazuje to na problém porušování bezpečnosti práce a na fakt, že mnoha zahraničním dělníkům není bezpečnost práce vysvětlena v jazyce, kterému rozumí.

Mykola přijel do České republiky vydělat peníze pro svou rodinu, která žije na z...ápadní Ukrajině. Byl jediným živitelem rodiny. Jeho žena se doma starala o jejich dvě malé děti ve věku pěti a dvou let. Jedno dítě je od narození zdravotně postižené a vyžaduje speciální péči.

Tato sbírka zřízená Charitou ČR má za cíl pomoci rodině překonat aktuální období po jeho smrti a vyřešit praktické záležitosti, kterým nyní čelí.

Chcete-li podpořit Mykolovu ženu a jeho děti, použijte bankovní účet “Charita pro Ukrajinu” 55660022/0800.

Variabilní symbol 1041.

Підтримайте родину загиблого Миколи Шурути.

Zřizovatelem sbírky je Charita Česká republika.

Sbírku podporuje Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR a Diakonie ČCE – Západ.

Pět procent z vámi darované částky jde dle zákona 117/2001 O veřejných sbírkách na pokrytí režijních nákladů sbírky.

Kontakty:

martina.tomanova@charita.cz

, tel. 731 646 938

Українською читайте тут: https://www.radiosvoboda.org/a/news/28955261.html

Zdroj, autor, foto: https://www.facebook.com/zuzka.schreiberova?hc_ref=ARSarmeNKsyoeuwzlXvoRtoM9aKWeBcuLMtyCJRnEODa-v7RCVQCJvPOAip4PqktgKg

 

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace