Proč Zeman nemá jezdit do Moskvy na Putinovu přehlídku ... Aktualne.cz

... symbolická urážka. Například obětí hrůzovlády Kima a jeho předků. Ba obětí korejské války. Samozřejmě také obětí probíhající války na Ukrajině – bez ohledu na to, jestli na přehlídce bude i nějaká technika z Donbasu, například raketomety Buk.

Nebo snad vrcholní státníci z přibližně 24 z 28 zemí Evropské unie, na rozdíl od českého prezidenta, postrádají smysl pro úctu k minulosti, k hrdinství a obětem?

Prezident České republiky Miloš Zeman se v květnu zúčastní oslav výročí konce války v Moskvě. Na Rudém náměstí se uskuteční přehlídka za účasti patnácti tisíc vojáků včetně kozáků v historických uniformách. Nebudou chybět ani ukázky moderních ruských zbraní. Ani Kim Čong-un, který v roli vůdce vůbec poprvé veřejně opustí hranice Severní Koreje. Chybět naopak bude naprostá většina státníků zemí Evropské unie. Tolik poslední fakta.

Více na http://nazory.aktualne.cz/komentare/proc-zeman-nema-jezdit-do-moskvy-na-putinovu-prehlidku/r~f6fe8830ce2911e485d7002590604f2e/

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace