Příběhy bezpráví - současné Rusko ... 4.11. v 19hod v Langhans

DEBATA S JURIJEM JACENKEM a dalšími hosty o současných politických vězních v Rusku... debata je tlumočena do češtiny

Pořádá to Proti ztrátě paměti a další (3)
 
Langhans - Centrum Člověka v tísni
Vodičkova 707/37, 110 00 Praha
 
DEBATA S JURIJEM JACENKEM a dalšími hosty  o současných politických vězních v Rusku
► vstup zdarma
► debata je tlumočena do češtiny

Válka na východě Ukrajiny vypukla na jaře 2014. Od té doby udělal ruský režim z více než deseti Ukrajinců politické vězně a rukojmí pro případ jednání se Západem. Debata je doprovodnou akcí k výstavě #LETMYPEOPLEGO, která představuje osudy ukrajinských politických vězňů držených v Rusku.
Zadržení jsou lidé různého společenského původu, vzdělání, názorů i různých věkových skupin. Ve vězeních jsou mučeni a zastrašováni, někteří již byli odsouzeni, s jinými soudní procesy ještě probíhají. Dodnes navíc neexistuje kompletní seznam lidí, kteří jsou v ruských věznicích drženi.
Jurij Jacenko přežil a dostal se ven. Ale Rusko drží další politické vězně, mezi jinými režiséra Olega Sencova, kterého nedávno ruský vojenský soud odsoudil za údajnou podporu teroristů na Krymu na 20 let, nebo letkyni Naděždu Savčenkovou, která je v Rusku souzena za údajný podíl na smrti dvou ruských novinářů zabitých na východě Ukrajiny. ‪#‎letmypeoplego
 

Jurij Jacenko, 25 let
Absolvent práv, aktivista hnutí Euromajdan. V květnu 2014 zadržen ruskou FSB a nucen k výpovědi, že do Ruska přicestoval provádět špionáž ve prospěch Ukrajiny. Ve vazbě ho mučili, kontakt s rodinou a advokátem mu byl umožněn až poté, co si prořízl žíly a pořezal se na břichu. FSB ho obvinila z řady zločinů a rok ho věznila v Bělgorodu a Kursku.

"Putin, let my people go!"
‪#‎letmypeoplego

Více na https://www.facebook.com/events/993920580650684/

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace