Online: Letadlo nad Donbasem sestřelila zřejmě raketa z Buku ... Aktualne.cz

Za loňskou zkázou malajsijského letadla na východní Ukrajině zřejmě stála střela vypálená z ruského protiletadlového raketového systému Buk. K tomu závěru se přiklánějí nizozemští vyšetřovatelé, kteří havárii objasňují.

Příměří v Donbasu se stále nedaří dodržovat. Zprávy o nových incidentech přicházejí z obou stran, a to především z okolí strategického přístavu Mariupol.

Ukrajinský kontradmirál Andrij Tarasov prohlásil, že Rusko koncentruje v Černém moři svoji flotilu a může na Ukrajinu zaútočit z moře. "Taková hrozba existuje, je skutečná," řekl šéf ukrajinského námořnictva televizi TSN.

Lídr povstalců Alexandr Zacharčenko v dekretu oznámil, že všichni ozbrojenci, kteří nepatří do "mocenských struktur" samozvané Doněcké lidové republiky, musí do 4. dubna odevzdat zbraně a munici.

Pondělní dění kolem ukrajinské krize jsme sledovali v online reportáži.

Více na http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zive-pondeli-30-brezna-ukrajina-rusko-separatiste/r~c567f09ccee011e4b8ba0025900fea04/

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace