Obecné poradenství a právní pomoc cizincům v návratovém procesu V.

zaměřený na cílovou skupinu cizinců, kteří nesplňují podmínky pro vstup či pobyt na území České republiky a na cizince zajištěné v zařízení pro zajištění cizinců.

Od 1. 7. 2014 OPU realizuje projekt „Obecné poradenství a právní pomoc cizincům v návratovém procesu V.", zaměřený na cílovou skupinu cizinců, kteří nesplňují podmínky pro vstup či pobyt na území České republiky a na cizince zajištěné v zařízení pro zajištění cizinců.

 

Koordinátor projektu: Mgr. Alexandra Dubová, LL.M.

Doba trvání projektu: 1. 7. 2014 - 30. 6. 2015

 

Projekt navazuje na sérii projektů návratového poradenství, které OPU realizovalo v předchozích letech. Návratové poradenství mohou využít cizinci, kteří nesplňují nebo již nesplňují podmínky pro pobyt na území ČR, a kterým bylo uloženo správní vyhoštění, včetně držitelů tzv. výjezdního příkazu, a dále cizinci zajištění v Zařízení pro zajištění cizinců Bělá Jezová. Poradenství je poskytováno při pravidelných návštěvách ZZC Bělá-Jezová jednou týdně a v kanceláři OPU Praha v rámci pravidelných služeb právního poradenství.

Vzhledem ke skutečnosti, že především cizinci nacházející se v ZZC Bělá-Jezová mají omezený přístup k právní pomoci, je naší snahou v rámci tohoto projektu poskytování obecné konzultace o problematice nuceného návratu a současně s tím poskytování bezplatných právních služeb, a to včetně souvisejících tlumočnických služeb ve snaze zvýšit informovanost cílové skupiny. Dalším cílem projektu je sběr dat a informací týkajících se provádění a realizace nucených návratů, a následná formulace systémových nedostatků a doporučení pro zlepšení návratových procedur.

 

Tento projekt je spolufinancován z prostředků Evropského návratového fondu.

Více na  http://www.opu.cz/cz/article/351

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace