Novým velvyslancem na Ukrajině má být diplomat Počuch

Na velvyslanectví má být jmenován nynější bezpečnostní ředitel ministerstva zahraničí Ivan Počuch, kterého ještě musí potvrdit do funkce prezident Václav Klaus.

Jak uvádí Aktuálně.cz, na velvyslanectví má být jmenován nynější bezpečnostní ředitel ministerstva zahraničí Ivan Počuch, kterého  ještě musí potvrdit do funkce prezident Václav Klaus.

Ukrajina je pro Českou republiku strategickou zemí především z hlediska energetické bezpečnosti, Ukrajinci také patří k nejpočetnějším českým menšinám.

Vztahy s touto zemí poznamenalo udělení azylu Bohdanu Danylyšynovi. Azyl pro ukrajinského exministra se nelíbí ani ČSSD.  Jan Hamáček (ČSSD) kvůli tomu podal interpelaci na ministra vnitra Radka Johna, jehož resort azylová řízení spravuje.

Více se dočtete v článku Terezy Nosálkové Novým velvyslancem na Ukrajině má být diplomat Počuch, který naleznete na http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=688326.
18. ledna 2011 Aktuálně.cz

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace