Mezinárodní den protestů proti putinskému režimu ... 1.3. v Praze

ZA VAŠI A NAŠI SVOBODU - SVÍČKA ZA BORISE NĚMCOVA

 
Staroměstské náměstí/ Old Town Square
Stare Mesto 110 00 Praha, 11000 Prague, Czech Republic
 
ZA VAŠI A NAŠI SVOBODU - SVÍČKA ZA BORISE NĚMCOVA

Vážení přátelé,

vzhledem k čerstvým tragickým zprávám z Moskvy (vražda liberálního politika a ostrého Putinova kritika Borise Němcova) jsme se rozhodli změnit původně plánovaný program. Srdečně Vás zveme na neděli 1.3. na 14:00 na Staroměstské náměstí, kde se bude konat akce, která na jednu stranu vzdá hold památce Borise Němcova a na druhou stranu vyjádří morální podporu všem těm statečným Rusům, kteří i přes včerejší událost, v neděli vyrazí do ulic protestovat proti puninskému režimu a za mír nejen na Ukrajině, ale v celé Evropě.

Potvrzení hosté:
Jaromír ŠTĚTINA - europoslanec
Michael KOCÁB - hudebník, který se zasloužil o odchod sovětských vojsk
Dža...mila STEHLÍKOVÁ - lékařka, univerzitní pedagožka a politička
Roman JOCH - ředitel Občanského institutu
a další (bude průběžně doplňováno):

Prosím zvěte své přátele. Je potřeba ukázat, že Češi nejsou lhostejní. Situace je vážná.

Den D.
1. Další mezinárodní den solidarity s Naďou Savčenko
2. V Moskvě proběhne pochod proti Putinovi.
3. V Evropě pak Ukrajinci organizují mezinárodní den za další sankce proti Rusku. Pražský Majdan se zapojuje, protže ten den vyvrcholí jeho kampaň "Zastavme ruskou agresi na Ukrajině. Další ekonomické sankce na Rusko. Nenechme Ukrajinu bezbrannou."


Akce probíhá v rámci kampaně:
https://www.facebook.com/events/1399742970328902/

Zde prohlášení proukrajinských aktivistů z celého světa
:
Celosvětový cyklus akcí na podporu Ukrajiny
My, proukrajinští aktivisté z mnoha zemí světa, se k vám obracíme s výzvou, abyste opět v každém městě na planetě vyšli jako jeden národ pod našimi hrdými prapory s apelem na světovou veřejnost a hlavy států, aby učinili opravdu vše, co mohou, pro zastavení krveprolití na ukrajinském území.
Všichni víme, že je jen jedna cesta, jak zastavit válku a tou je usměrnění Kremlu a jeho hlavního obyvatele, agresora a sponzora mezinárodního terorismu. Každý den diplomatického rozvažování stojí desítky životů. Když diplomacie nepřináší kýžené výsledky, je třeba jednat.
Naše požadavky jsou:
1. Odsun ruských vojsk z území suverénní Ukrajiny a přijetí opatření týkajících se kontroly nad rusko-ukrajinskou hranicí
2. Odzbrojení a rozpuštění všech vojenských jednotek podřízených Doněcké a Luhanské lidové republice a ostatních oddílů, které bojují proti územní celistvosti a nezávislosti Ukrajiny.
3. Vytvoření humanitárního koridoru do Doněcké a Luhanské oblasti pod kontrolou Mezinárodní humanitární mise.
4. Okamžité propuštění Naděždy Savčenko a ostatních ukrajinských politických vězňů z ruských věznic.
5. Prohlášení Doněcké a Luhanské lidové republiky za teroristické organizace.
V případě, že Kreml bude tyto požadavky ignorovat, požadujeme:
1. Zpřísnění sankcí vůči kremelskému režimu až do vyloučení Ruska ze systému SWIFT (Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci)
2. Prohlášení Ruské federace za sponzora světového terorismu.
Země, která sama stojí proti státnímu teroru ze strany Kremlu, čeká na Vaši pomoc. Ne pouze diplomatickým slovem, ale i reálnými činy. Čeká, až uděláte to, co záleží na vás, aby zvítězily evropské hodnoty nad barbarstvím, budování nad destrukcí a dobro nad zlem.
Kdy, když ne teď?
Pevně doufáme v podporu všech proukrajinských skupin na světě při uskutečňování této akce.
Iniciátoři akce a autoři jejího konceptu: Alexandr Gorbačov, Frankfurt nad Mohanem, Alexandr Kaufman, tamtéž, Diana Sand, Tel Aviv, Ilona Vovčik, Berlín, Jevgenij Žitcev, Kolín nad Rýnem, Tetjana Birkadze, tamtéž, Jevgenij Holovanjuk, tamtéž, Jurij Setko, Toronto, Vasil Spivak, Paříž

Více na https://www.facebook.com/events/725377167581808

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace