Město Černošice

Vlajka Ukrajiny jako výraz podpory

Na černošické radnici dočasně vyvěsili vlajku Ukrajiny jako výraz podpory zemi, která je ČR v mnoha ohledech blízká a je vystavena hrozbě vojenského útoku ze strany Ruska, které již okupuje některá její území.
Současný ruský režim považuje za své vlivové území celou Východní Evropu, včetně České republiky. Jak přistupuje k Ukrajině, se týká i nás. Cítíme potřebu podpořit Ukrajinu v její snaze o samostatnost, bezpečnost, demokracii, právo rozhodovat o své budoucnosti vč. spolupráce s EU a NATO, což podporuje cca 70 % jejích obyvatel. Rozvíjíme kontakty i na úrovni našeho města - na konci března přivítáme početnou návštěvu z města Bělopolje (Bilopillja), které leží těsně u východní hranice Ukrajiny s Ruskem. V Černošicích již dnes žijí a pracují desítky osob ukrajinské národnosti. Vyvěšení vlajky proběhlo s vědomím a souhlasem členů městského zastupitelstva.
(fk)

facebook.com/mestocernosice

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace