Film 20. Dvacet svědectví o zlomovém bodu na Majdanu a debata ... 20.2. v Langhansu

Ukrajina si v těchto dnech připomene rok od krvavých událostí, kdy v Kyjevě při střetech protestujících z hnutí Euromajdan s pořádkovými silami přišlo během tří dnů (18 až

Ukrajina si v těchto dnech připomene rok od krvavých událostí, kdy v Kyjevě při střetech protestujících z hnutí Euromajdan s pořádkovými silami přišlo během tří dnů (18 až 20. února) o život téměř sto lidí a zhruba tisíc pět set lidí bylo zraněno.

Člověk v tísni k tomuto datu pořádá promítaní Filmu 20. Dvacet svědectví o zlomovém bodu na Majdanu a debatu s Marijou Tomak, aktivistkou a novinářkou z EuromajdanSOS.

Promítaní a debata proběhne 20. února v 19:00 v Langhansu, Vodičkova 37

Film 20. Dvacet svědectví o zlomovém bodu na Majdanu

Použitá videa ve filmu zobrazují události na Majdanu, které byly natočeny a nahrány na YouTube 20. února 2014.
Protesty na Majdanu se touto d...obou odehrávaly už více, než dva měsíce. Ale 20. února nastal totální masakr, více než 50 lidí bylo zabito za pouhý jeden den, mnoho z nich bylo zastřeleno na hlavním náměstí Kyjeva speciálními policejními jednotkami.

Použité násilí vedlo k pádu pro-ruského prezidenta Viktora Janukovyče. Moskva nazvala 20.únor ozbrojeným pučem, a použila jej k ospravedlnění následující anexe Krymu a své podpory separatistům na východní Ukrajině.
Ukrajinská online televizní stanice, Ukrlife.TV spolu s občanskými organizacemi EuromajdanSOS a Ukrajinsko-helsinskou skupinou pro lidská práva vytvořili dokumentární film ilustrující tragický den konfrontace mezi autoritářskou mocí a občany.

Film je v ukrajinštině a ruštině s anglickými titulky.

Více na https://www.facebook.com/events/1415699955396030/?context=create&previousaction=create&source=49&sid_create=3183517874

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace