Danylyšyn prý na Ukrajině způsobil škody za miliardy

...azyl pro Danylyšyna by měl Kyjev chápat jako "varovný signál o tom, jak Evropa a mezinárodní společenství vnímají nynější vývoj na Ukrajině".

Jak uvádí portál Českénoviny.czkontrolní orgány ukrajinské vlády odhadují škodu způsobenou údajně v době působení bývalého ministra hospodářství Bohdana Danylyšyna na 15 miliard hřiven (34 miliard korun). Bez ohledu na fakt, že Danylyšyn v minulých dnech obdržel v České republice politický azyl, bude ukrajinská justice dál jeho údajné přehmaty vyšetřovat.

Ukrajinský tisk informoval o prohlášení náměstka americké ministryně zahraničí pro demokracii a lidská práva Thomase Melii, který podle agentury Unian řekl, že azyl pro Danylyšyna by měl Kyjev chápat jako "varovný signál o tom, jak Evropa a mezinárodní společenství vnímají nynější vývoj na Ukrajině".

O mezinárodní izolaci země je podle amerického diplomata předčasné hovořit, ale uplatňování "selektivní spravedlnosti" na Ukrajině vyvolává americké znepokojení.

Více se dočtete v článku Danylyšyn prý na Ukrajině způsobil škody za miliardy, který naleznete na http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/danylysyn-pry-na-ukrajine-zpusobil-skody-za-miliardy/584533.
20. 1. 2011 Ceskenoviny.czautor  ČTK

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace