Autoatlas Ukrajiny – PREMIÉRA ... 3. 7. ve 20hod

MeetFactory připravuje inscenaci podle povídek současných ukrajinských autorů Serhije Žadana, Oksany Zabužko a Jurije Vynnyčuka.

MeetFactory připravuje inscenaci podle povídek současných ukrajinských autorů Serhije Žadana, Oksany Zabužko a Jurije Vynnyčuka.

Bude to skvělá open air letní akce, cestovní inscenace na lodi.

Divadlo MeetFactory: Autoatlas Ukrajiny. Premiéra 3. 7. ve 20:00 hodin, reprízy 4. 7., 5.7, 24. 7., 31. 7., 14. 8., 21. 8. 2014. 

vstupenky k zakoupení na www.meetfactory.cz
vstupné: 350,- / 250,-

 http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/autoatlas-ukrajiny
a také na FB
https://www.facebook.com/events/290307187813560/ 

Je  také předdomluvená účast Jurije Vynnyčuka a Oksany Zabužko, se kterými se můžete setkat ještě jednou 4.7. večer v 19hod v Akademické konferenční centrum, Husova 4a při neformálním setkání a bez překladu do čj.

 www.meetfactory.cz

Autoatlas Ukrajiny - PREMIÉRA

Poté, co jsme z okolního vzduchu vyhmátli obraz krajiny, černobílý industriál, který se přes svou zatuhlost nezdá být zase tak mrtvý, nezbylo nám než odsud odjet. Při překonávání té samé vzdálenosti pokaždé zafungují ty samé receptory, obnovuješ jakoby palubní deník, jenž se po dlouhé době setřel a ztratil jasnost, proto je třeba ho čas od času navrátit k životu. To všechno se ukládá do jakéhosi katalogu: zaznamenáváš a označuje pro sebe každou zatáčku, každé parkoviště, domy u tratě, vzdálenosti mezi benzinkami a bary, ceny na benzinkách a v barech, pracovní dobu čerpadlářů a prostitutek, které tu všichni znají, každý rozbitý náklaďák s vyvrhnutými vnitřnostmi, každou postavu na křižovatce, každý pohřební průvod, jejž není možné předjet, takže vzniká dojem, že nepřetržitě jedeš za pohřebním průvodem, přičemž nemáš možnost dostat se před něj a podívat se, co ve skutečnosti začíná tam, kde končí život."

Poslední premiéra sezóny bude mít podobu site-specific road-tripu! Start bude na Náplavce, kde diváci nastoupí na loď, přeplují Vltavu a dostanou se do míst, která zůstávají Pražanům jinak většinou utajena. Vystoupí se u Lihovaru, další část programu proběhne na letní scéně baru U Kozy a vše vyvrcholí v MeetFactory.

Text této svěží letní open-air inscenace vychází z povídkové tvorby současných ukrajinských autorů Serhije Židana (Big Mac), Oksany Zabužko (Polní výzkum ukrajinského sexu a Sestro, sestro) a Juryje Vynnyčuka (Chachacha). Tito u nás neprávem jen okrajově známí autoři reflektují každý svým osobitým postmoderním stylem paradoxy východní postindustriální společnosti a jejich poutavé, většinou kratičké příběhy, se často odehrávají na cestě.

Naloďte se s námi a poznejte blázny, bohémy, intelektuály a alkoholiky našich východních sousedů!

Režie: Ewa Zembok / výprava: Jana Hauskrechtová / dramaturgie: Matěj Samec / produkce: Dominika Andrašková
Hrají: Viktorie Čermáková, Šimon Krupa, Dana Marková, Tomáš Havlínek, Jacob Erftemeijer  

Článek Aleny Zemančíkové je na blogu MeetFactory.

Více na http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/autoatlas-ukrajiny.

Související:

Tip na léto: Autoatlas Ukrajiny 
Průvodcem inscenace Autoatlas Ukrajiny je cesta. Site-specific projekt má premiéru 3. července a odehraje se na obou březích Vltavy, ve veřejnosti nepřístupném smíchovském přístavu, v hospodě a nakonec v prostorách mezinárodního uměleckého centra.
Představení začne na Náplavce u (A)VOID Floating Gallery, kde diváci nastoupí na 12-ti místné pramice, společně s herci přeplují Vltavu a dostanou se do míst smíchovského přístavu mezi hausbóty. Tam se odehraje jedna ze scén a poté se opět na lodích diváci přemístí k Lihovaru. Na letní scéně baru U Veselé kozy, který nedávno po vyhoření obnovil svou činnost a stal se z hospody čtvrté kategorie místem pořádání různých výstav a koncertů, proběhne další scéna a inscenace vyvrcholí v MeetFactory, na dvorku u Letního kina, v divadelním sále i v galerii.
Více na http://www.divadelni-noviny.cz/tip-na-leto-autoatlas-ukrajiny

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace