Arts&film - Zpověď Kateryny K.

U poroty zabodoval například dokument ostravského studia ČT Zpověď Kateryny K.

Telč - V sobotu skončil pátý ročník filmového festivalu o evropském umění Arts&film. Porota během třídenního festivalu zhlédla rekordních 235 filmů z 32 zemí. Ceny se předávaly v pěti kategoriích, které zahrnovaly snad všechny umělecké oblasti - od architektury a designu přes lidovou tvorbu až k hudbě, filmu a literatuře.
U poroty zabodoval například dokument ostravského studia ČT Zpověď Kateryny K.

Zpověď Kateryny K.

Miroslav Janek / Česká republika / 2008 / 57 min.
Kateryna Kolcová-Tlustá se narodila na Ukrajině, kde ji pro její zrakové postižení nechtěli přijmout na konzervatoř. Rozjela se proto do Čech s představou, že tady to bude lepší. I tady ale energická zpěvačka naráží na předsudky spojené s její národností, postižením či fyzickým vzhledem. Ke všem jejím menšinovým identifikacím se navíc přidává židovská víra, jíž se věnuje také ve své umělecké tvorbě. Nový dokument Miroslava Janka je intimní výpovědí o životě živelné umělkyně, která si navíc proti mínění většinové společnosti vyvzdorovala dítě, jež se narodilo se stejným fyzickým hendikepem. V minimalistické zpovědi, odehrávající se téměř bez výjimky v obývacím pokoji rodiny Tlustých, zaznívají především názory Kateryny na její soukromý i veřejný život v České republice a na přístup české společnosti k umění v porovnání s Ukrajinou. Kamera ukazuje každodenní situace, v nichž se Jan, Kateryna a Debora pohybují a které je charakterizují jako nevšední rodinu, kde se všechny případné problémy dokážou skrýt za tóny všeobjímající hudby.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10169697471-zpoved-kateryny-k/
www.ct24.cz
www.rozhlas.cz

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace