Polská továrna na víza ve Lvově - nevýdělečná, zatím!

Několik měsíců před vstupem Polska do schengenského prostoru vyřizuje Generální konzulát Polska ve Lvově okolo 1500 žádostí o vízum denně.

autor: Myroslava Keryk 

Zdroj: www.migraceonline.cz

Několik měsíců před vstupem Polska do schengenského prostoru vyřizuje Generální konzulát Polska ve Lvově okolo 1500 žádostí o vízum denně. Zájem o polská víza je však vyšší. Fronta před konzulátem je tak jen částečným indikátorem reálného zájmu. Vícevstupní víza jsou vydávána jen do konce roku 2007, občané Ukrajiny cestující do Polska neví, co je čeká v roce 2008 po vstupu Polska do schengenského prostoru. Článek popisuje život kolem konzulátu, soužití a boje mezi konzulátem a prostředníky, nový institut krátkodobých polských pracovních víz a mediální skandál kolem koupě polského víza ukrajinskou novinářkou.

Generální konzulát Polské republiky ve Lvově se nachází v jedné z nejprestižnějších částí města v blízkosti Stryiskyiského parku. Kolem jsou rozeseta internetová stanoviště prostředníků a bufety. Dav, či spíše davy lidí zaplňují park i blízké ulice. Tito lidé jsou ukrajinští občané čekající na chvíli, kdy budou moci podat žádost o vízum. Na první pohled vypadá vše jako chaos. Kdo jsou ti lidé a jakou roli hrají ve vízovém procesu? Několik hodin strávených na tomto místě rozhovory se žadateli, překupníky, zástupci cestovních kanceláří a konzulárními úředníky vytváří následující obrázek.

Celý článek čtěte na: http://www.migraceonline.cz/e-knihovna/?x=2043678

 

Zdroj: www.migraceonline.cz

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace