Aktuality

Serhij Žadan: Moje Ukrajina dnes.... a básně... 7. února 2014 v 19hod

Galerie Montmartre... Prezentace básnické sbírky Dějiny kultury začátku století (Nakladatelství Petr Štengl, 2013) za účasti autora, ukrajinského básníka a spisovatele Serhije Žadana.

Ukrajinská literární hvězda Serhij Žadan dnes večer v Knihovně Václava Havla představí český překlad knihy Dějiny kultury začátku století. Lze ale čekat, že více než o literatuře se bude mluvit o současné politické situaci na Ukrajině. Žadan totiž patří k jedněm z organizátorů protivládních protestů v Charkově, druhém největším ukrajinském městě.

  • Kde: Galerie Montmartre
  • Kdy: 7. únor 2014, 19:00 - 21:00
  • Prezentace básnické sbírky Dějiny kultury začátku století (Nakladatelství Petr Štengl, 2013) za účasti autora, ukrajinského básníka a spisovatele Serhije Žadana.
    Po čtení následuje beseda na téma: Ukrajina.
    Moderují překladatelé Alexej Sevruk a Miroslav Tomek.

    Serhij Žadan (*1974, Starobilsk, Ukrajina) je považován za mluvčího generace, dospívající během perestrojky, rozpadu Sovětského svazu a vzniku nezávislé Ukrajiny. Žadan je též originální prozaik, autor povídek a několika románů. V roce 2011 vydalo nakladatelství Fra překlad jeho povídkové sbírky Big Mac (ukrajinsky 2003). Fragmenty Žadanovy tvorby vyšly v češtině časopisecky (Host, Tvar, Plav, iLiteratura.cz, Porohy, Psí víno) a ve dvou antologiích současné ukrajinské prózy: Expres Ukrajina (Kniha Zlín, 2008) a Ukrajina, davaj, Ukrajina! (Větrné mlýny, 2012).

  • http://www.vaclavhavel-library.org/cs/index/kalendar/522/serhij-zadan-moje-ukrajina-dnes-a-basne

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace