Aktuality

Perebyjnis: Boje pokračují, skoro denně máme ztráty, i na civilistech

Jaká je spolupráce Jihomoravského kraje a Lvovské oblasti?

Jak vypadá aktuální situace na Donbasu? Jak jsou na tom, politicky a ekonomicky, okupované části Ukrajiny?
 
Začátkem roku 2014 Rusko okupovalo část ukrajinského území. Jednalo se zejména o Krym. Ruská agrese vůči Ukrajině ale pokračovala i v dalších oblastech. Samostatnost Doněcké a Luhanské oblasti neuznal žádný stát demokratického světa. Boje na východě Ukrajiny neustávají.

Podle zástupce organizace Chuť pomáhat Michala Kody Kislického směřuje Doněcká oblast ke komunismu. "Hlavní hrdina je opět Lenin. Děti se ve škole učí, že agresi proti nim vedou fašisti z Kyjeva podporovaní ze Západu. Propaganda je velice silná - jediným východiskem ze situace je spása z Ruska, " doplňuje Kislicki s tím, že organizace chce pomáhat komukoli a kdekoli. 

Podle svého velvyslance Jevhena Perebyjnise bojuje Ukrajina nejen s Ruskem ale také s korupcí. I tak se podle něj stále snaží vytrvat na své cestě směrem k Evropské unii. 

 V Magazínu přinášíme rozhovor s ukrajinským velvyslancem v ČR Jevhenem Perebyjnisem. Připravila Karolina Antlová.

 Organizace Chuť pomáhat má základnu ve Slovjansku, odkud vyráží na frontu. Celou zimu 2016/17 vozili její členové nezabezpečeným rodinám dřevo. Hrozilo jim totiž umrznutí. Celkem se jednalo asi o 93 rodin. Nyní Chuť pomáhat připravuje letní tábory pro děti z frontových měst, aby si alespoň na pár dní odpočinuly od války. Mezi další současné plány humanitární organizace patří například projekt Dílna na frontě. Ve frontových městech většinou není práce, a tak jsou tamní lidé závislí na humanitární pomoci. Chuť pomáhat to chce změnit a dát lidem práci. Zatím pro organizaci pracuje několik švadlen, které ručně šijí látkové panenky. Pomoci mohou i lidé z České republiky.  

 Foto: http://www.chutpomahat.cz/ 

 

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace