Aktuality

Masarykovy debaty: Krymská krize ... 15.4. v 18 hod v DOX

Teze debaty: Krymská krize potvrzuje, že Evropa nutně potřebuje integrovanější zahraniční a bezpečnostní politiku EU.

DOX
Poupětova 1, 170 00 Prague

Teze debaty: Krymská krize potvrzuje, že Evropa nutně potřebuje integrovanější zahraniční a bezpečnostní politiku EU.
Více o Masarykových debatách se dozvíte pod seznamem řečníků.

S velkou radostí vás zveme na první pražskou Masarykovu debatu.

Odehraje se v úterý 15. dubna v Centru současného umění DOX.


Tezi debaty budou obhajovat:

Stanislav Polčák - poslanec za TOP 09, místopředseda STAN a kandidát do Evropského parlamentu

Michael Romancov - politický geograf FSV UK


Proti tezi přijdou argumentovat:

Tomas Pajonk - místopředseda Strana svobodných občanů a kandidát do Evropského parlamentu

Ladislav Jakl - bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky, který nyní působí například v Institut Václava Klause


Ještě jste nebyli na Masarykově debatě a nevíte tedy, co přesně vlastně očekávat? Každá naše debata má jasně daný průběh. Máme předem známou tezi a dva debatní týmy. Jeden tým tuto tezi bude obhajovat a ten druhý bude argumentovat proti ní. Nejdříve bude mít každý řečník pět minut na svou úvodní řeč. Poté následuje moderátorem vedená diskuze. V té se ke slovu dostanou také diváci, kteří mohou debatérům klást dotazy. Tato část trvá přibližně 45-55 minut. Závěrem dostane každý řečník 3 minuty na shrnutí svých argumentů.

Primárním cílem debatérů bude vás přesvědčit o svém pohledu na tezi. Při příchodu totiž diváci obdrží dva hlasovací lístky. S jejich pomocí se vyjádří, zda s tezí souhlasí, jsou proti ní, nebo nejsou rozhodnuti. Prvním lístkem zahlasují hned při příchodu. Ten druhý použijí před koncem debaty. Vítězem debaty se stane ten tým, který oproti prvnímu kolu hlasování dokáže získat více diváku na svou stranu. Počítají se tedy rozdíly, ne absolutní zisk.

Masarykovy debaty se dosud konaly především v Brně, kde se setkali s velkou popularitou. Po čtyřech letech projekt expanduje také do Prahy, kde by se měl stát trvalou debatní platformou. Více o projektu a jeho historii (i záznamy starých debat) najdete na www.masarykovydebaty.cz. Pro pravidelný přísun novinek si nás přidejte na Facebooku mezi přátele.

Děkujeme za podporu, kterou projektu Masarykovy debaty udělilo Zastoupení Evropská komise v ČR a také za navázanou, a pravděpodobně dlouhodoubou, spolupráci s Centrem současného umění DOX.

Budeme se moc těšit na všechny, kteří se příští týden do DOXu vydají.

Více na https://www.facebook.com/events/229595230582557/?notif_t=plan_user_invited

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace