Європа без бар'єрів / Europe without Barriers

Уявіть собі, що десь на зупинці чи на стіні будинку ви побачили оголошення про "абсолютно легальну роботу" в Польщі, чи припустимо, Чехії, Угорщині або Словаччині.

Роботу зі "100% гарантією", захмарною платнею в євро, за яку на раз можна купити крутий смартфон і одяг від Діор, ще й на нову пралку залишиться.

І самим робити нічого не треба, щоб туди влаштуватися, тільки подзвонити на вказаний номер, а там вже сидять спеціальні люди, які самі все зроблять за вас…

V Poradně poměrně často řešíme otázky, které se týkají pobytu a práce v Schengenském prostoru. Cizinci se přitom často s těmito otázkami nejprve obrací na více či méně pochybné agentury, které jim slíbí zajistit nejen povolení k pobytu, ale také samotné zaměstnání.

Jenže těmto lidem pak podvodná agentura namísto správných dokumentů a dobré práce podstrčí prase, jak se říká na Ukrajině či je „podfoukne“ jak se říká u nás.

Tito lidé se pak dostávají do velmi složité situace, která je jen obtížně řešitelná.
I z tohoto důvodu jsme nadšení, že se můžeme aktivně zapojit do projektu Європа без бар'єрів / Europe without Barriers - a informovat mladé Ukrajince o tom, jak to chodí v Schengenu ještě před tím, než vyrazí za prací či studiem.

Poradna pro integraci
https://www.facebook.com/Poradnaprointegraci/

Poradna pro integraci je nestátní nezisková organizace – občanské sdružení. Našim cílem je pomáhat cizincům začlenit se do běžného života v české společnost, n...ajít si bydlení, práci nebo školu; tedy žít v České republice spokojený život.

Cizincům, kteří do ČR přichází ze zemí mimo EU, poskytujeme:
sociální poradenství
právní poradenství
poradenství týkající se rodiny a vzdělávání dětí
zajišťujeme doučování dětí
výuku českého jazyka pro všechny věkové skupiny
podporujeme kulturní identitu a aktivity komunit cizinců žijících v ČR

 

Європа без бар'єрів / Europe without Barriers  
https://www.facebook.com/EwB.Ukraine/?hc_ref=ARR7k9L-OUbaF7qnx_UicWl1tnfXyAi73YHLV9ooiyBo3gbw6UoBqFkXTyLANc0Y37Y&fref=nf
«Європа без бар’єрів» - добровільна неприбуткова громадська організація, що є невід’ємною частиною однойменного консорціуму, що складається з семи міст України, члени якої беруть активну участь у суспільному житті України, сприяють стратегічному співробітництву між Україною та Європейським Союзом за всіма магістральними напрямами.

 

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace