Aktuality

ČTENÍ JMEN... 26. května - 27. května ve Lhotce

V kostele Panny Marie Královny míru budeme 26.května večer číst jména hrdinů, kteří padli v únoru letošního roku rukou vrahů na kyjevském Majdanu.

26 květen v 19:30 do 27 květen 22:00

Zobrazit mapu
Ve Lhotce 36, Praha

V kostele Panny Marie Královny míru (Ve Lhotce 36, Praha 4) budeme 26.května večer číst jména hrdinů, kteří padli v českých zemích za okupace po atentátu na Heydricha v roce 1942, za totality po roce 1948 a v únoru letošního roku rukou vrahů na kyjevském Majdanu.

Zúčastněte se se svými přáteli.

Pokud nemají facebook, můžete je vy, nebo oni sami se mohou přihlásit na stránce: https://sites.google.com/site/ctenijmen/
 P R O Č  A K C I  P O Ř Á D Á M E?

 Protože jména hrdinů nesmí být zapomenuta. Protože vyslovit znamená zpřítomnit.

Nyní stojíme před riziky podobného vývoje. Komunisté se snažili, abychom na své hrdiny zapomněli a mentalita zapomínání stále existuje. Z hrdinů dělali komunisté pouhé oběti. Ještě více to tak je se vztahem k hrdinům třetího, protikomunistického odboje, kteří byli přímo dehonestováni a často kriminalizováni.

Všichni tito lidé však věděli, do čeho jdou a překonali svůj strach. Také nyní se zlovolní lidé snaží pomluvami znevážit důstojnost těch, kteří den co den, v noci i mrazu na Kyjevském Majdanu usilovali o naději a byli proto zákeřně vražděni.

 Křesťané věří ve společenství svatých, lidí, kteří jsou spolu u Boha. Jména hrdinů budeme číst tak, abychom pohnuli Nebem a - snad, Nebe pohne námi.
Jedná se o duchovní program v délce asi půl druhé hodiny*. Je pozváním ke klidné aktivní účasti (čtení).

Z praktických důvodů prosíme o závazněji míněné přihlášky.

V případě, že přijdete spolu s partnery, staršími dětmi či přáteli, prosím o vyplnění ankety. Pokud zjistíte, že nebudete moci přijít, prosíme o odhlášení.

*) 1,5 až 2h, závisí na počtu účastníků

Více na https://www.facebook.com/events/1423351597928227/

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace