Aktuality

Česká stopa bratří Kličků

Střední škola pro spádovou oblast 28 tisíc obyvatel by klidně mohla přežít pod názvem Gymnázium bratří Kličkových.

Jak uvádí portál Instinkt.tyden.cz v článku Tomáše Čechtického Česká stopa bratří Kličků, mistři světa v boxu Vitalij a Vladimír Kličkové pocházejí z Ukrajiny, ale jako děti pilota sovětské okupační armády chodili do školy v severočeské Mimoni. Dnes je z ní gymnázium, kterému hrozí zrušení. Můžou ho slavní rohovníci zachránit?

Osud zavedl Vitalije a Vladimira na Hradčany a Letnou, ale v české metropoli tahle místa nenajdete. Hradčany jsou totiž vojenské letiště a Letná zas sídliště postavené pro letce v severočeské Mimoni. Nejdřív je obývali Češi, po osmašedesátém Sověti. Pro jejich děti tady vnitro v roce 1972 postavilo školu.

Ohrožené gymnázium zdobí písmeno ,G'. Teď se hodí, ale dříve označovalo Gagarinovu školu. Vitalij ji navštěvoval od devíti do čtrnácti, o pět let mladší Vladimir sem chodil tři roky. Až do léta 1985, kdy armáda jejich otce Vladimira Rodionoviče odvelela jinam.

Paní ředitelka se nechá přemluvit k odchodu do tělocvičny, kde se smíchem pózuje před objektivem. Tělocvična se prý od dob bratrů Kličkových nezměnila. Tady se na nářadí a při míčových hrách rodil jejich talent, který vyústil v takřka nepřetržitou řadu většinou k.o. vítězství - Vitalij prohrál naposled před osmi lety, jeho bratr před sedmi.

„Chci těm boxerům napsat," šeptá spiklenecky ředitelka. Střední škola pro spádovou oblast 28 tisíc obyvatel by klidně mohla přežít pod názvem Gymnázium bratří Kličkových.

Více čtěte na http://instinkt.tyden.cz/rubriky/ostatni/pribeh/ceska-stopa-bratri-klicku_25949.html.
10.03.2011 Instinkt.tyden.cz, Instinkt č. 10/11, autor: Tomáš Čechtický

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace