Aktuality

Černobylfest ... 25. 4. 2016 v Praze v kině Aero

Sdružení Jihočeské matky pořádá charitativní koncerty, besedy s likvidátory z Černobylu, semináře a jiné akce. Letos připravili přehlídku filmů věnovaných hvárii v Černobylu a besedy s jejich tvůrci a protagonisty.

26. dubna 2016 uplyne 30 let od havárie v Černobylu.

Sdružení Jihočeské matky si toto smutné výročí připomíná pravidelně od začátku 90. let.

Pořádá charitativní koncerty, besedy s likvidátory z Černobylu, semináře a jiné akce. Letos připravili přehlídku filmů věnovaných hvárii v Černobylu  a besedy s jejich tvůrci a protagonisty.

Dovolujeme si Vás tímto srdečně pozvat na některou z projekcí.

25. 4. 2016 od 20 hodin pořádáme v Praze svíčkovou akci věnovanou památce obětí černobylské jaderné katastrofy.

V předvečer výročí havárie se ve stovkách evropských měst sejdou lidé, aby si připomněli tragédii, jejíž následky pociťují milióny lidí dodnes. Praha nebude chybět! 

kino Aero Biskupcova 31
9:00-17:00
Festival je obohacen dvěma besedami se zajímavými hosty. Jsou jimi členové ukrajinské hudební skupiny Asfalt, kteří vystupují ve filmu Petra Nesnídala Prázdniny v Černobylu a jejichž rodiče pracovali jako likvidátoři následků jaderné havárie, dále pak belgický režisér dvou promítaných filmů Alain de Halleux, fotograf Václav Vašků a režisér Petr Nesnídal.
Cizojazyčné filmy jsou opatřeny českými titulky, tlumočení při besedách je zajištěno. Plakátek se synopsemi k filmům naleznete v příloze.

Akci pořádá sdružení Jihočeské matky. Sdružení spolupracuje s německou organizací v Dortmundu (IBB-International Bildungs- und Begegnungswerk), která zastřešuje tzv. Evropské akční týdny, v rámci kterých se ve stovkách evropských měst konají pietní a vzdělávací akce - jako připomenutí havárií v jaderných elektrárnách v Černobylu a Fukušimě. Akce k Černobylu začaly členky sdružení Jihočeských matek pořádat na začátku 90. let. Od té doby se konala již celá řada charitativních koncertů (spolupracujeme s Diecézní charitou v Českých Budějovicích a s prof. Štěpánem Rakem), seminářů, besed s tzv.likvidátory, výstav či mší za oběti Černobylu.

Festival navazuje na loňskou premiéru dokumentárního filmu Petra Nesnídala Prázdniny v Černobylu, která úspěšně proběhla v pražském kině Bio Oko. Promítání a následnou besedu s tvůrcem filmu a jeho hlavním protagonistou Václavem Vašků navštívilo kolem 300 studentů pražských škol.

sdružení Jihočeské matky
www.jihoceskematky.cz
603 532 067

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace