Aktuality

Barevná planeta ... multietnický festival

8. září v centru Ústí nad Labem od 12.00 hodin

Poradna pro integraci letos pořádá v ulicích města Ústí nad Labem 13. ročník multietnického hudebního festivalu BAREVNÁ PLANETA. Návštěvníci festivalu se mohou těšit na etnostánky, workshopy, cizokrajná jídla a hlavně hudbu z celého světa.

Hudební etno-festival Barevná planeta vznikl v Ústí nad Labem v roce 1999. Jeho posláním je představit komunity cizinců žijící v Ústeckém kraji a zároveň podpořit integraci cizinců v ČR," vysvětluje ředitel ústecké pobočky Poradny pro integraci a organizátor festivalu Jan Kubíček.

 Multietnický festival se uskuteční v sobotu 8. září v centru Ústí nad Labem od 12.00 hodin.

Doprovodné akce festivalu začínají už o den dříve v pátek 7. září, kdy se návštěvníkům festivalu otevře Činoherní studio a Severočeské divadlo opery a baletu, kde proběhnou divadelní představení.

 Organizátoři ústeckého festivalu slibují nabitý hudební program. Na dvou otevřených hudebních scénách zahrají mexičtí CHILLA KILLERZ, mezinárodní ska kapela THE CHANCERS, zpěvák reggae z Keni FIRESON doprovázený kapelou RIDDIMSHOT nebo i SANTIAGO FERREIRA BAND z Brazílie.

Na festivalu vystoupí také skupina západoafrických profesionálních bubeníků a tanečníků NJACHAS, moderní africký tanec zase předvede Maurice Yeka z Konga společně s KAOLAC ze Senegalu a ABDUL TRAORE z Mali.

V rámci festivalu se představí celá řada českých kapel, jako kultovní reggae kapela URAGGAN ANDREW & REGGAE ORTHODOX, pražští BLIND DATERS nebo BITUMEN BEAT, nová hvězda gipsy punku ve stylu Gogol Bordelo.

 V rámci festivalu proběhnou tři divadelní představení. V pátek v Činoherním studiu to bude hra z Divadla Archa s názvem SÓLO PRO LU, ve stejný den se diváci mohou těšit na představení CIKÁNSKÉ KOŘENY/Í, které se odehraje v Severočeském divadle opery a baletu, v sobotu se návštěvníci mohou těšit na představení ZLATÝ DRAK ústeckého Činoherního studia.

 Kromě hudební produkce a divadelních představení na návštěvníky festivalu čeká také pestrá nabídka doprovodných programů, do jejichž přípravy a realizace se aktivně zapojí komunity cizinců žijící v Ústeckém kraji.

Návštěvníci se tak můžou těšit na celou řadu workshopů, kde cizinci představí své kulturní tradice, nebudou chybět ani etno-stánky s cizokrajnými specialitami.

 V etno-obchůdcích budete moci nakoupit exotické výrobky a pochutiny, jako kubánské doutníky, makedonské víno nebo šperky z Nepálu, v etno-stáncích zase ochutnáte cizokrajná jídla z Indie, Španělska, Mongolska nebo Kazachstánu.

 Pořadatelé festivalu myslí i na děti. Pro ty je přichystán pestrý program v podobě skákacího hradu, nafukovací skluzavky, dětského divadla, lezecké stěny a spousty dalších soutěží a her, na jejíž přípravě se podílejí například ústecký Dětský dům dětí a mládeže nebo ZŠ Anežky České.

 Festival probíhá za plné podpory Evropského fondu na podporu integrace příslušníků třetích zemí a MV ČR, pod záštitou primátora města Ústí nad Labem Ing. Víta Mandíka a náměstkyně primátora Ústí nad Labem Bc. Zuzany Kailové.

Akce se koná pod širým nebem a vstup na festival i na jednotlivé atrakce je pro všechny účastníky zdarma.

Více informací na: http://barevnaplaneta.cz

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace