Stáže na Ukrajině

České centrum se o mě perfektně postaralo. ...

Než jsem se podíval do Kyjeva, byla pro mě Ukrajina zemí plnou skvělých lidí, kde se válčí. Odjíždím s dojmem, že Ukrajina je zemí plnou skvělých lidí, kde to žije.

České centrum se o mě perfektně postaralo.

Hodně bych potřeboval, aby Lenka Vaněčková, která mi tu dělala průvodkyni a manažerku v jedné osobě, bydlela v každém městě, kam se v životě podívám.

Největší dojem ve mně zanechala úžasná galerie PinchukArtCentre, která se dle mého názoru řadí to první ligy institucí, které se věnují vystavování současného umění.

Se studem musím přiznat, že něco takového jsem na Ukrajině vážně nečekal. Kyjev je úžasně řešen i urbanisticky.

Líbí se mi prolínání vysokých obytných budov se starší nízkou zástavbou, Praha by se tu mohla přiučit. Lidé tu mohou sehnat dostupné bydlení v centru s impozantním výhledem.
Děkuji všem studentům, kteří přišli na moje přednášky a na lekce v konverzačním klubu, kterých jsem se zúčastnil.

Jejich nadšení příjemně korespondovalo s mojí ješitností. Děkuji rovněž těm, kteří nerozpoznali, že nejsem slavný, a fotili se se mnou.

Také bych chtěl zmínit, že mi tu moc chutnalo jídlo.

Hlavně topinky s česnekovým sádlem, boršč s takovými buchtičkami a rostbíf s tuňákovou omáčkou. Pardon, možná bych neměl psát recenzi na Kyjev před večeří.
Abych to shrnul. Ukrajina je dle mého názoru úžasná.

Nevylučuji ale, že je můj dojem podmíněn setrváním v internacionální sociální bublině studentů, vysokoškoláků a netrpících lidí obecně. Kdybych se dal do řeči s některou bábuškou s taškou na kolečkách nebo s nějakým vojákem (viděl jsem jich tu cca 20), mohl bych poznat Ukrajinu i jinak. Nevadí.

Rád jsem vyměnil komplexitu možných pohledů za výbornou kávu v nejvyšším patře galerie.

Je škoda, že z té Ukrajiny pořád někdo ukrajuje.

Koupil jsem si na tržišti vyšívanku a budu ji hrdě nosit.

Moje žena si myslí, že je to postkoloniální, mně to přijde pěkný.

Pravoslavná mše je skvělá šou!

Petr Tureček

Více na https://www.facebook.com/Ceskecentrumkyjev.cz/?hc_ref=ARSaqOFOAP_XQB4IjnqcR5lymoX85DVII-WxKzUJEq87WLt76LWEMbACK4OLzunY9JM&fref=nf

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace