Otevření lávky Makucha v Praze

V. Makuch se upálil na protest proti okupaci a rusifikaci Ukrajiny sovětským režimem a proti invazi do Československa v 1968

Před 50 lety, 5. listopadu 1968, se Vasyl Makuch upálil na protest proti okupaci a rusifikaci Ukrajiny sovětským režimem a proti invazi do Československa v 1968.
V květnu Rada hl.m. Praha rozhodla o pojmenování lávky pražských Vršovicích po Vasylovi Makuchovi. Dnes v den 50. výročí Makuchova sebeupálení otevřeli lávku a informační tabuli o Makuchovi senátorka Renata Chmelová a ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis.

Slavnostního otevření lávky se zúčastnili kromě pana velvyslance a paní senátorky taky ředitel Ústavu pro studium totálitních režimů Zdeněk Hazdra, místostarostka Prahy 10 za Stranu piratů Jana Komrsková, čeští historici a ukrajinisti Rita Lyons Kindlerová, Petr Blažek, David Svoboda a spousta dalších nelhostejných Čechů a Ukrajinců. 

Zdroj https://czechia.mfa.gov.ua/cs/press-center/news/68286-u-prazi-vidkrili-mist-vasilya-makuha

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace