JAKÉ CESTY VEDOU DO ČESKA ?

Debata o vývoji vízové politiky a praxe

 31. 3. 2011 od 17:00

Informačni centrum Domu OSN v Praze,
Náměstí Kinských 6, Praha 5
 
Bližší informace najdete v pozvánce v příloze.

Debatu bude moderovat Jan Schroth z Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). V poslední letech došlo k zásadní změně situace v oblasti vydávání víz.V letech 2007 a 2008 byly české zastupitelské úřady v hlavních zdrojových zemích pro migraci do České republiky (Vietnam, Ukrajina, Mongolsko) přetíženy nápory žadatelů.

Zastupitelské úřady se tehdy staly nechvalně známé dlouhými, někdy několikadenními frontami, nefunkčním systémem a podezřením z korupce.

Současná situace je zcela odlišná. V polovině roku 2009 byl v řadě zemí zaveden nový elektronický systém registrace pro podání žádosti o dlouhodobá víza. Během roku 2009 se na Ukrajině, ve Vietnamu, Mongolsku, Moldavsku a Thajsku nevydávala dlouhodobá víza za účelem zaměstnání a podnikání, v současnosti je jejich vydávání omezené neveřejnými kvótami. Před konzuláty je tedy klid a prázdno.

Cílem debaty je vytvořit prostor pro diskuzi o současném stavu a dalším směřování české vízové politiky a praxe.

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace