Prohloubení spolupráce s Univerzitou Karlovou

- projednali perspektivy rozvoje a zlepšení ukrajinských studií na UK v Praze

Velvyslanec Ukrajiny Jevhen Perebyjnis a generální ředitel Ukrajinského institutu v Kyjevě Volodymyr Šejko se dnes setkali s prorektorem pro zahraniční vztahy Univerzity Karlovy panem profesorem Janem Škrhou a ředitelem Ústav východoevropských studií profesorem Stanislavem Tumisem. 

Během jednání strany projednali perspektivy rozvoje a zlepšení ukrajinských studií na Univerzitě a možnosti uspořádání do budoucna pravidelných setkání s významnými ukrajinskými intelektuály na bázi Univerzity Karlovy. 

Podle informací pana prorektora na Karlově univerzitě studuje přes 400 ukrajinských studentů, vysoká škola má navázanou spolupráci s ukrajinskými univerzitami z Kyjeva, Lvova, Užhorodu a Odesy.

Velvyslanec Jevhen Perebyjnis poděkoval Univerzitě Karlově za podporu ukrajinských studentů a studentů z dočasně okupovaného území Krymu, kteří od roku 2014 můžou požádat o speciální stipendium Václava Havla pro studium na UK. 

Zdroj: https://czechia.mfa.gov.ua/cs/press-center/news/70248-spivpracya-z-karlovim-universitetom

 

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace