V libereckém Koloseu se zpívalo i ukrajinsky... Ignis na festivalu Žijeme tady 2005!

Velmi příjemně se také představila ukrajinská hudební skupina Ignis, která zaujala publikum veselými písničkami.

 

 Ukrajinština, perština či romština zaznívala v libereckém Koloseu na kulturním odpoledni národnostních menšin s názvem Žijeme tady. Na tomto odpoledni účinkovali zástupci rozličných národností, kteří představili kousek ze své kultury.
Největšímu zájmu se dle očekávání stal Ali Amiri, který dokázal, že se do finále Superstar dostal oprávněně. Návštěvníci měli možnost klást Alimu otázky, na které velmi ochotně odpovídal, zejména návštěvníci z řad dětí ho zahrnuly celou škálou dotazů. Ali nakonec uspořádal malou autogramiádu, kterou si nenechali ujít ani dospělí návštěvníci.
Mezi vystupujícími se objevila ještě jedna známá tvář z televizní obrazovky, a to tvář televizní hlasatelky Ivety Kováčové, která se svou pěveckou skupinou Triny zazpívala romské písně s jazzovým nádechem. V trojhlasém podání se vystoupení skupiny Triny stalo velmi silným zážitkem. Po skupině Triny se představila Romská hudební škola, která v provedení Cimbálové muziky Romského komunitního centra zahrála směsici klasických romských čardášů ve velmi živém rytmu.
Velmi příjemně se také představila ukrajinská hudební skupina Ignis, která zaujala publikum veselými písničkami.


Zajímavým zpestřením byla taneční skupina Yocheved. Taneční soubor z Třebíče, který překvapil velmi sugestivním tancem z repertoáru židovského folklóru. Chlapci a děvčata tak předvedli, že židovské tance mohou být velmi živá a přidá-li se k tomu zdařilá choreografie, je se opravdu na co dívat.
Na konec akce Dismanův dětský rozhlasový soubor zahrál dětskou operu Brundibár, která vznikla za války v Osvětimi. Brundibár celé odpoledne završil. Akci uspořádala komise pro národnostní menšiny Rady města Liberec s oddělením prevence a sociálních věcí, finančně přispěl také Krajský úřad Libereckého kraje. Záštitu nad akcí převzala Ing. Eva Kočárková, náměstkyně primátora.

Foto: Jan Cee

 

Publikováno: 8. 12. 2005
Kotlár Miroslav

Zdroj: www.liberec.cz

Statutární město Liberec... Žijeme tady

 

Kulturní odpoledne národnostních menšin s názvem Žijeme tady se již po šesté uskuteční v libereckém Koloseu. Jde o neformální přátelské setkání lidí rozličných národností, názorů, zkušeností, tradic a zvyklostí, jehož cílem je zvýšit míru vzájemného poznávání

 

Ve velkém sále Kolosea se 1. prosince od 12:30 představí účinkující různých národnostních menšin žijící v České republice. Na letošním ročníku svou účast přislíbili vystupující jako je hudební uskupení Triny, taneční soubor z Třebíče Yocheved, břišní tanečnice Mona, finalista Superstar Ali Amiri, Dismanův rozhlasový dětský soubor s operou Brundibár, ukrajinský soubor Ignis či Cimbálová muzika Romského komunitního centra v Liberci.
Akci pořádá Komise pro národnostní menšiny Rady města Liberec ve spolupráci s oddělením prevence a sociálních věcí za finančního přispění Krajského úřadu Libereckého kraje. Záštitu nad touto akcí převzala Ing. Eva Kočárková, náměstkyně primátora.

Komise chce svým dílem přispět k vzájemnému poznání, rasové snášenlivosti a k velké míře tolerance všech občanů navzájem.

Text: Miroslav Kotlár - koordinátor pro RKC
Úprava: Martin Korych

 

Publikováno: 28. 11. 2005
Martin Korych

http://www.liberec.cz/scripts/detail.php?id=17066

 

 

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace