Ukrajinci zvou na kulturu... Ignis v Chomutově

Poslední listopadová sobota bude v Kulturním domě na Zahradní patřit ukrajinské menšině. Představí se rovněž pražská skupina Ignis...

Poslední listopadová sobota bude v Kulturním domě na Zahradní patřit ukrajinské menšině. Občanské sdružení Zvony naděje ve spolupráci s Výborem pro národnostní menšiny přichystalo kulturní program, v jehož rámci se od 16 hodin představí nejen Ukrajinci chomutovští, ale i jejich hosté z Prahy.

„Dny ukrajinské kultury proběhnou na různých místech republiky, například v Plzni, Českých Budějovicích nebo Teplicích," uvedl Valerij Kulacký, předseda o. s. Zvony naděje. „Program zahájí divadlo Džerelo z Prahy s repertoárem, který lze označit za ukrajinskou klasiku.

Potom se představí rovněž pražská skupina Ignis a pak náš ansámbl Vodohraj." Zazní lidové písně, ale i hudba k tanci, večer bude zakončen volnou zábavou.

„V Chomutově a Jirkově žije tisícovka lidí ukrajinské národnosti, a tak věřím, že řadu z nich naše nabídka přiláká," dodal Kulacký.

(lm) Chomutov-mesto.cz

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace