Slavnostní koncert: 25 let UIČR, 15 let Džerela a Zvonů naděje

Za účasti ministra zahraničních věcí, velvyslance Ukrajiny a dalších hostů, Praha-Emauzy, 24.11.19

Ukrajinské organizace působící v ČR přijaly na slavnostním koncertě věnovaném výročí založení organizací ministra zahraničních věcí ČR pana Tomáše Petříčka a velvyslance Ukrajiny v ČR pana Jevhena Perebyjnise. Ti svým vystoupením podpořili spolkové aktivity Ukrajinců žijících v ČR. T.Petříček odkázal na dobře se rozvíjející česko-ukrajinské vztahy, vzpomněl také pochmurné události Hladomoru na Ukrajině v letech 1932-33, popřál přítomným hodně nadšení do budoucích aktivit, v neposlední řadě ocenil vystoupení mladých talentů na slavnostním koncertě. Ukrajinské spolky připomněly, že přítomnost člena vlády na akci je oceněním práce ukrajinské menšiny jako celku.    
J.Perebyjnis poděkoval ministrovi zahraničí a vládě ČR za podporu vyjádřenou Ukrajině, vyzdvihl také spolupráci s ukrajinskými spolky v ČR. Ukrajinská iniciativa v ČR, Džerelo a Zvony naděje poděkovaly všem ukrajinským spolkům a aktivistům za podporu. Večer gradoval společným tancem dětí a mládeže z Džerela a vystoupením hudebního tělesa trio Ignis.

Fotorepo: Z.Žalský, UIČR, Džerelo, Z.Naděje

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace