Stará Ukrajina Františka Řehoře ... 4.10.2019 v 18hod Letohrádek Kinských Praha

Výstava / foto

Výstava představí návštěvníkům život na západní Ukrajině, konkrétně ve východní Haliči. 

Český badatel František Řehoř od mládí pobýval v Haliči a díky jeho dvacetileté neúnavné sběratelské a dokumentační práci máme zdokumentován dnes již zaniklý život západoukrajinských vsí a měst.

Řehoř, který navázal pracovní a později i přátelský vztah s manželi Vojtou a Josefou Náprstkovými, posílal své unikátní sběry do Českého průmyslového musea v Praze (dnes Náprstkova muzea), odkud se dostaly do Etnografického oddělení Historického muzea Národního muzea.

Národopisné muzeum Národního muzea prezentuje sbírky, které jsou unikátní svým rozsahem a dobou, kterou dokumentují.

Výstava vznikla ve spolupráci s Etnologickým ústavem Národní akademie věd Ukrajiny a Velvyslanectvím Ukrajiny v České republice.

Výstava bude slavnostně zahájena v pátek 4. 10. 2019 v 18 hodin.

Na vernisáži vystoupí ukrajinské hudební těleso Lisorub (ves Velykyj Byčkiv, Zakarpatská oblast Ukrajiny).

Při této příležitosti bude pro veřejnost od 16 do 18 hodin otevřen karpatský chrám svatého Archanděla Michaela v Kinského zahradě.

Více zde: https://www.nm.cz/historicke-muzeum/stara-ukrajina-frantiska-rehore?fbclid=IwAR0QT_vbRS5wpITFWFME8nuOCz5SOpv3Zio6sAXPlG0PtuKxsEbTMSW9EN8

 

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace