Озеленення України в Празі

14.4.2021 на території гімназії «GVP»

Evropský kongres Ukrajinců a zástupci ukrajinských organizací v ČR se připojili k akci „Ozelenennja Ukrajiny“ a 14. dubna 2021 na pozemku gymnázia Na Vítězné pláni, Praha 4, zasadili parkovou sakuru. Na fotografii jsou zástupci organizací, Velvyslanectví Ukrajiny v ČR, děti z kulturně-vzdělávacího centra „Krok“ a ředitel gymnázia PhDr. Jaroslav Mervínský, který zmínil podporu ukrajinských projektů v rámci školy. V roce 2018 například gymnázium navštívily děti veteránů z východní Ukrajiny. GVP rovněž organizuje zájezdy českých studentů na Ukrajinu. Děti z „Kroku“ symbolicky poděkovaly ukrajinským vojákům.

Європейський конгрес українців та представники українських організацій в Чехії приєдналися до акції «Озеленення України» і 14.4.2021 на території гімназії «GVP», Прага 4, засадили декоративну сакуру. На фотографії представники організацій, Посольства України в ЧР, діти із культурно-освітнього центру «Крок» та директор гімназії Ярослав Мервінски, який згадав підтримку українських проектів в рамках школи. У 2018 році, наприклад, гімназію відвідали діти ветеранів АТО. «GVP» тривалий час організовує поїздки чеських студентів в Україну. Діти із «Кроку» символічно подякували українським воїнам.

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace