Tomáš Petříček, Šimon Pánek, Vladimír a Adam Mišíkovi

Podpořili Ukrajinu a Mezinárodní den ukrajinské vyšívané košile

Dnes slavíme Mezinárodní den ukrajinské vyšívané košile.
Děkujeme našim českým přátelům, kteří se zapojili do maratonu vyšívanek a vyfotili se v ukrajinských košilích.
Fotografie na sociálních sítích doplnili milými blahopřáními k nadcházejícímu 30. výročí ukrajinské nezávislosti.

Tomáš Petříček:
Dnes je Světový den ukrajinské vyšívané košile. Přeji Ukrajině vše nejlepší k nadcházejícímu 30. výročí nezávislosti, která je z východu ohrožována. Ukrajinci jsou naši přirození partneři, desítky tisíc u nás žijí, jsou součástí české společnosti. Ukrajina si zaslouží naši podporu.

Šimon Pánek:
Dnes je “Den vyšyvanky”, což je, jak vidíte, tradiční ukrajinská vyšívaná košile. S chutí jsem se k oslavám dne ukrajinské vyšívané košile přidal. Přes všechny obrovské potíže, vnitřní i vnější, se Ukrajina snaží směřovat na Západ a ne na Východ, tedy směrem, kde stát a vláda slouží občanům (samozřejmě to není všude ideální…) a nikoliv naopak. Je to už 30 let nezávislosti, kterou letos Ukrajina oslaví, a je to vlastně už jejich třetí pokus o nezávislost, a já upřímně držím Ukrajině palce, aby se to povedlo!

Vladimír a Adam Mišíkovi
: Přejeme Ukrajině mnoho dobrého k nadcházejícímu srpnovému 30. výročí nezávislosti a rádi naší fotkou podporujeme Světový den ukrajinské vyšívané košile.

Díky !

Ukrajinci.cz / UkraineEmbassyinCzechia

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace