Porohy 1-2/2012

Nejen fotoreportáž z plesu Malanka 2012...

 • Porohy 1-2.2012.pdf
 • Nejen fotoreportáž z plesu Malanka 2012...

  V úvodu letošního prvního čísla Vás s sebou vezmeme na tradiční ukrajinský ples Malanka 2012, který se po několika letech znovu konal v nádherném prostředí Národního domu na pražských Vinohradech. Příjemná atmosféra zavládla také o pár dní později na tvůrčím večeru Mykoly Mušynky v Domě národnostních menšin v Praze, kde mu k velkému životnímu jubileu zahráli i Štěpán Rak a Alfred Strejček.

  Také Vás pozveme na březnové "Dny Tarase Ševenka" v Praze. Článek Mykoly Mušynky nás seznámí s knihou o Stepanu Kločurakovi, prezidentovi krátce existující Huculské republiky v roce 1919.

  Prahu také navštívila Jevhenija Tymošenková, dcera odsouzené ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové. Té se věnuje i další článek, který pojednává o návštěvě europoslankyně Zuzany Roithové, která se kvůli obavám o zdraví vězněné expremiérky vydala na Ukrajinu.

  Na závěr trochu optimističtěji o pomoci Vysočiny pro Zakarpatí, "Makovické struně", festivalu ukrajinských písní v Bardějově či o Dekameronu v recenzi Tarase Muraška. Také se dovíme, kdo jsou největšími favority na ocenění Naděžda Osina 2011 - „ocenění za nejlepší a nejhorší počiny v oblasti migrace a integraci cizinců v ČR!".

  Příjemné čtení přeje Rada UIČR.

  Zpět

  Unian

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace