Vulkán ... 14.11. 2018 kino Atlas v Praze

- pořádá Týden ukrajinského filmu

KINO ATLAS
Sokolovská 371/1, 186 00 Praha

Lukas pracuje jako tlumočník a řidič pro monitoringovou misi OBSE, kterou doprovází na hranice s okupovaným Krymem. V jednu chvíli ztratí nejen telefonní signál, ale také auto s celou misí. Ocitá se sám v malém jiho-ukrajinském městečku s jeho neordinárními obyvateli a pravidly. Ve světě ukrajinské provincie, kde se prolíná minulost se současností, realita s iluzí nakonec nachází své místo a naději začít nový život.

Vulkán je hraným debutem Romana Bondarčuka, který se doma i v zahraničí proslavil úspěšným dokumentárním snímkem Ukrajinští šerifové. Režisér si pro svůj film vybral jemu blízkou stepní, sluncem vyprahlou Chersonskou oblast, plnou symbolů a magie jižní Ukrajiny.

Film Vulkán byl uveden na Karlovarském filmovém festivalu v sekci Na východ od západu. Dostal cenu za nejlepší režii na Mezinárodním filmovém festivalu v Almaty a Grant Prix na Mezinárodním filmovém festivalu v Jerevanu Golden Apricot.

Jako host se na promítání představí Serhij Stepanskyj, který si zahrám ve filmu hlavní mužskou roli.

Komedie/drama
Ukrajina, Německo, Monako, 2018, 103 min.
Režie: Roman Bondarčuk
Scénář: Alla Ťuťunnyk, Roman Bondarčuk, Darja Averčenko
Kamera: Vadym Iľkov
Hrají: Serhij Stepanskyj, Viktor Ždanov, Chrystyna Dejlyk

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Adsb5N_N3eM

Zdroj a více info na https://www.facebook.com/events/328072654622626/

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace