Ukrajina na festivalu Jeden svět: Vyrob si svůj stát ... 8.,10.,11.3. v Praze

Mnozí obyvatelé Donbasu měli po léta pocit, že ukrajinská vláda přehlíží jejich problémy a ignoruje jejich nároky. Rusko jich na jaře 2014 po anexi Krymu využilo pro nepřiznanou separatistickou operaci.

DIY Country
Antony Butts
France, UK | 2015 | 80 min.

 Kategorie: Máte právo vědět

Režisér Antony Butts na konkrétních lidských osudech a bezprostředně zachycených situacích zobrazuje odhodlání a nadšení, ale i naivitu, aroganci a krutost účastníků převratu. Revoluce vynáší k moci značně sporné postavy a své původní vyznavače zanechává mnohdy rozčarované zjištěním, že byli jen pěšáky na šachovnici ovládané mocnějšími hráči.

Projekce
08. 03. 17:30 Městská knihovna - malý sál  Česká premiéra  Debata s hosty Vstupenky
 
10. 03. 19:30 Bio OKO Debata s hosty Vstupenky
 
11. 03. 14:30 Kino 35  Debata s hosty Vstupenky
  
Režie
Antony Butts
Filmografie:
After the Apocalypse, 2010
Zdroj a více info na https://www.jedensvet.cz/2017/filmy-a-z/32620-vyrob-si-svuj-stat

 Mnozí obyvatelé Donbasu měli po léta pocit, že ukrajinská vláda přehlíží jejich problémy a ignoruje jejich nároky. Rusko jich na jaře 2014 po anexi Krymu využilo pro nepřiznanou separatistickou operaci. Ozbrojené skupiny proruských rebelů ovládly místní úřady a vyhlásily referendum o odtržení od Ukrajiny. 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace