Zapaska a Džerelo na festivalu Kaleidoskop ... 10.6. v Central Parku Pankrác

+ ukrajinský stánek s bohatým doplňkovým programem ( workshopy, ochutnávky )

 

Central Park Pankrác
140 00 Praha

Přijďte se bavit, poznávat a ochutnávat jiné kultury.
Pojďte strávit barevný den plný chutí, vůní, hudby a tance. Můžete ochutnávat tradiční i méně netradiční pochoutky z různých koutů světa. Užívejte si pěvecká a taneční vystoupení.
Čekají vás workshopy pro děti, přednášky a bohatý doplňkový program.
VSTUP JE ZCELA ZDARMA!
Festival pořádá MČ Praha 4 s podporou starosty Petra Štěpánka.
Multikulturní festival Kaleidoskop, který proběhne 10. června 2017 v Parku Na Pankráci je již třetím ročníkem.

Ukrajinský stánek a a bohatý doplňkový program ( workshopy, ochutnávky )
- více zde https://www.ukrajinci.cz/aktuality/archiv-akci/archiv-akci+c51/10+a9941.htm

Hudba, taneční vystoupení a workshopy
Velká scéna - pódium
12:10 Om Dance Academy
12:30 Kintari Foundation
12:50 Capoiera
13:20 Kintari Foundation
13:30 Papis Nyass
14:30 Rejbele
16:30 Zapaska
17:00 The Lazy Bones
19:00 Bengas
20:15 Shum Davar

Malá scéna
11:00 Gospel workshop s duem T'N'T
12:30 Om Dance Academy worskhop
14:30 Centrum Narovinu o svých projektech
15:30 Workshop tance Forro
17:30 Džerelo vystoupení
20:00 Khaita tanec vystoupení

Workshopy
Workshop indonéské batiky, zažijte s 3D brýlemi ruské vězení, workshop výroby etnických šperků, vytváření masek pro děti, výroba afrických ozdob z korálků, fotokoutek, malování hennou

Světová kuchyně
Indonéská, vietnamská, ugandská, mexická, nigerijská, ukrajinská, severoindická, tibetská kuchyně.

Džerelo - promovideo
Ukrajinský amatérský divadelní soubor Džerelo Existuji vice než 10 let. Účastnili se již několika festivalů např. v Praze, např. Praha - srdce národů, v Bulharsku, Řecku, kde získali mnoho cen na uměleckých soutěžích.

 https://youtu.be/7FCbu5x06oM?t=2

ZAPASKA veze do Prahy novou hudbu a nové složení skupiny, založené na tradici starodávného ukrajinského tance a sehrané v současném stylu a na modernějších nástrojích. Zní to jako když se svatební muzikant z počátku dvacátého století, se dostane do naší doby a snaží se roztancovat lidi s tím, co má po ruce - kytary, syntezátory. Zapaska sbírá to nejzajímavější ze střední a východní Evropy a skvěle, zcela po svém. Dokazuje, že i tady můžeme využívat moderní alternativní inspirace na světové úrovni a zachovávat si originální lokální přístup.
https://youtu.be/LV3Qtjklp5s

Ukrajinský stánek a program - více zde   https://www.ukrajinci.cz/aktuality/archiv-akci/archiv-akci+c51/10+a9941.htm

Jedním z neziskových partnerů našeho festivalu je Українська Європейська Перспектива Ukrajinsko Evropská Perspektiva (UEP) - mezinárodní nevládní organizace založená v roce 2011. UEP odporuje integraci Ukrajiny do EU, usiluje o rozvoj kulturní, obchodní a ekonomické spolupráce mezi Ukrajinou a EU a realizuje také humanitární projekty na podporu Ukrajiny a sjednocení Ukrajinců žijících v ČR.
Jedním z projektů UEP je „Pomáháme Ukrajině spolu“, jemuž poskytuje záštitu Velvyslanectví Ukrajiny v ČR a starosta MČ Praha 4 Petr Štěpánek. Společně s MČ Praha 4 a MŠ 4 pastelky realizuje v rámci tohoto projektu UEP prázdninové pobyty pro ukrajinské děti, kterým zahynul otec v konfliktu na východě Ukrajiny. Děti byly v Praze již třikrát a dalších 17 dětí ve věku 7 až 14 let dorazí i letos v červnu.
Smyslem projektu je nejen psychické zotavení pro dětí ze země sužované válečným konfliktem, ale také ukázat jim příklad fungujícího evropského města. Zájezd je organizován výhradně z prostředků ukrajinských a českých dárců. Video z jednoho z výletů ukrajinských dětí si můžete prohlédnout třeba zde: https://www.youtube.com/watch?v=apWTDgIn6DY

Více informací na webu www.festival-kaleidoskop.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/festivalkaleidoskoppraha

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace