Ukrajinská nová vlna: Divocí holubi ... 6.10.18 v 17hod v Galerii Žižkovšiška v Praze

- promítání snímku Divocí holubi, kde nebude chybět humor, ironie a nadhled

Pořádá Praha. Prozkoumej, angažuj se, hýbej městem a žižkovšiška

žižkovšiška
Husitská 888/11, 13000 Praha

Alternatїva: mini-festival nezávislé ukrajinské kultury vás zve na promítání snímku Divocí holubi, kde nebude chybět humor, ironie a nadhled.
Navštívit starou matku a upravit hroby blízkých je pro temperamentní trhovkyni Ljudku každoroční nemilou povinností. Na cestě taxíkem z města do poloopuštěné vesnice se však tentokrát její životní příběh protne s hned několika protagonisty. Protože se jedná o ukrajinskou provincii, nemůže tento příběh skončit jinak než osudovými zvraty a středně těžkými zraněními.
"Hlavní hrdinové jsou jako ti divocí holubi, kteří se nemohou nikde usadit a tak na půl cestě mezi městem a vesnicí hledají pořád své místo v životě." trefně komentuje film režisér Arkadij NepytajukKomedie o cestě z města na ukrajinský venkov získala speciální cenu poroty na Mezinárodním filmovém festivalu v Oděse.

VSTUP ZDARMA
Akce je součásti mini-festivalu ukrajinské nezávislé kultury Alternatїva pořádného s podporou Integrační centrum Praha / Integration centre Prague. Tento projekt je realizován za finanční podpory MV ČR a Hlavního města Prahy. Cílem projektu je podpora integrace cizinců žijících v Praze.

-- UA –
Базарна торговка Людка з 20-річною донькою Свєткою їдуть до матері в глухе село. Цей короткий візит до баби Зіни — щорічний обтяжливий обов'язок прибрати на занедбаному цвинтарі. Одночасно, невдаха в амурних стосунках, шанувальник-початківець класичної музики та трішки поліглот Юра вирішує, що треба дещо змінити в своєму житті. Сподіваючись продовжити знайомство з чарівною Свєткою в коротеньких шортиках, «таксист за покликанням» Юра отримує в бонус її мати та кидається в мандрівку до Припутніх, де не «ловить» мобільний зв'язок, живуть по-українськи, розмовляють по-народному та діють не думаючи. Кажуть, дорога змінює людину. Лише одна доба, що перевертає життя усіх героїв догори дригом… Тож, маємо: музика – «Воплі Водоплясова», слова – народні, почуття – непідробні, кіно - українське.

Вхід вільний.
Захід є частиною міні-фестивалю української незалежної культури Alternatїva за підтримки Інтеграційного центру Прага. Цей проект також реалізується при фінансовій підтримці Міністерства внутрішніх справ і столиці Праги. Метою проекту є підтримка інтеграції іноземців, що проживають в Празі.

Více info na https://www.facebook.com/events/2180238202193296/

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace