Ukázat válku. Východní Ukrajina očima českého dokumentaristy ... 27.9. 2018 na Velvyslanectví Ukrajiny v Praze

Filmy provede autor Zdeněk Chaloupka, který na Ukrajinu jezdí pravidelně od roku 2014.

 Velvyslanectví Ukrajiny v Praze
Charlese de Gaulla 29
160 00 Praha

27. září 2018 v 18:00 až 20:00hod 

Velvyslanectví Ukrajiny Vás zve na svou první podzimní akci.
Budeme promítat dva filmy českého režiséra Zdeňka Chaloupky, které nám přiblíží dění na ukrajinském Donbase.

Ukážte mi válku (2017, 40 minut) je ironický snímek o kolumbijském televizním štábu, který přijel natočit reportáž o válce na východní Ukrajině, a jejich průvodci – ukrajinském fixerovi.

Po filmu bude následovat krátká debata s autorem nejen o filmu, ale taky o válečné žurnalistice a specifilách natáčení ve válečné zóně.
Nakonec režisér představí svůj nový, zatím ještě nedokončený projekt Zapomenutá válka (2019, 10 minut).

Interaktivní webový dokumentární film Zapomenutá válka přináší svědectví o téměř čtyři roky trvajícím konfliktu na východní Ukrajině. Průvodce Nazar se snaží objektivně vysvětlit příčiny války, proto vede diváka regionem Donbasu a naráží na jeho složitou historii a hornickou hrdost. Kromě historického kontextu však seznamuje diváka především s každodenní realitou života v takzvané šedé zóně, území přiléhajícímu k frontové linii.

Filmy se budou promítat v originálním znění s českými titulky, debata s režisérem bude v českém jazyce.

Zdeněk Chaloupka (*1988).
Po absolvování politologie a mezinárodních vztahů na FSV UK začal studovat dokumentární tvorbu na pražské FAMU. Od roku 2015 spolupracuje s humanitární organizací Adra, pro kterou dokumentoval její projekty na Ukrajině, v Kambodži a Barmě. Opakovaně se vrací na východní Ukrajinu, kde sleduje tamější dění spojené s neukončenou válkou.

Promítaní a debata se budou konat v prostorech Velvyslanectví, vstup pouze s dokladem totožnosti. Děkujeme za pochopení!

Více info na https://www.facebook.com/events/2060817604231093/

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace