Rozhovor Goranky Oljači s Oksanou Stránskou ... 29.4. na Českém rozhlase Plus

- pražskou policistkou, původem z Ukrajiny...

Čas vysílání: sobota 15:10; repríza neděle 01:05; | Délka pořadu: 22 minut
Tuto sobotu zazní v pořadu Mezi námi rozhovor Goranky Oljači s Oksanou Stránskou,původem z Ukrajiny, která zde vystudovala policejní akademii, začala magisterské studium, obor mezinárodní a veřejné vztahy a pracuje u Městské policie jako strážník hlídkové činnosti v městské části Praha 12.

Mezi námi je jedinečný pořad v českém éteru. Magazín je o národnostních menšinách v Česku, ve kterém seznamujeme nejenom s výjimečnými osobnostmi, ale i s jejich kulturními tradicemi a činností jejich spolků.

Příslušníci národnostních menšin zde žijí po generace anebo jen pár let, ale jsou tady už doma. Proč si vybrali právě české prostředí a jaké zvyky a tradice si přinesli ze své staré vlasti? 

Podařilo se jim pokračovat ve své profesní kariéře, nebo museli všechno od základu změnit? Jak se jim žije a jak je společnost přijímá? 

A co jejich děti, mají vazby k rodným zemím svých rodičů? 

Na to vše odpovídá pořad Mezi námi prostřednictvím rozhovorů a reportáží. 

20minutový magazín představuje nejen spolky a osobnosti, ale zavede vás i na výstavy, autogramiády, koncerty, zajímavé besedy nebo festivaly jednotlivých menšin. 

Setkávání se s národnostními menšinami nás může obohatit o nové pohledy i nová přátelství. 

Připravuje:
Tajana Mančalová 

Historie pořadu:
Český republika uznává 14 menšin, z toho jen čtyři mají v Českém rozhlase své pravidelné vysílání. Proto v srpnu 2015 vznikl projekt nového pořadu, kde dostane prostor dalších 10 menšin – běloruská, bulharská, chorvatská, srbská (a ostatní menšiny bývalé Jugoslávie), řecká, maďarská, rusínská, ruská, ukrajinská a vietnamská.

Český rozhlas tím důsledněji naplňuje svou úlohu veřejné služby.

Mezi námi vysílá Český rozhlas Plus od listopadu 2015.  

Autor:  Ľubica Svárovská  (ľus)
Více na http://www.rozhlas.cz/plus/porady/_porad/101655

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace