Rekonstrukce paměti ... 22.9. - 20.11.17 v DOXu v Praze

Serhij Zacharov a další ukrajinští umělci hledají cestu k válkou odcizeným vzpomínkám.

Od zítra můžete v DOXu navštívit výstavu REKONSTRUKCE PAMĚTI, na které se mimo jiné podílel i "doněcký Banksy" Serhij Zacharov.

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7

Відкриття "Реконструкції пам'яті" в DOX вже 22 вересня.

Приходьте, якщо ви в Празі, і запрошуйте своїх празьких друзів! Виставка триває до 20го листопада http://www.dox.cz/en/exhibitions/reconstruction-of-memory

Více na www.bit.ly/rekonstrukcepameti

Vzpomínáte si na výstavu, kterou jsme v roce 2015 uvedli ve spolupráci s ukrajinskou uměleckou skupinou IZOLYATSIA? Od té doby se toho příliš nezměnilo. IZOLYATSIA i "doněcký Banksy" Serhij Zacharov jsou stále v exilu a konflikt na Krymu trvá i nadále.

Nyní uvádíme výstavu REKONSTRUKCE PAMĚTI, v rámci níž Serhij Zacharov a další ukrajinští umělci hledají cestu k válkou odcizeným vzpomínkám.

Přijďte se podívat od 22. září 2017.

Jako součást doprovodného programu výstavy Rekonstrukce paměti (Více na bit.ly/rekonstrukcepameti) pořádá DOX ve spolupráci s Fakultou humanitních studií Univerzity Karlovy experimentální divadelní představení v rámci programu Divadla utlačovaných*.

Jak se nedat? To je hlavní otázkou divadla utlačovaných. Nasťa odejde z Krymu ještě před okupací na studijní pobyt do České republiky. Následně přijde o svůj původní domov, její status studentky se promění ve status uprchlíka a m...usí čelit bariérám, které vznikají mezi ní a ostatními lidmi. Představení Ztracená vzniklo na základě práce studentů FHS UK a několika neziskových organizací a je založeno na reálných zážitcích herců. Vyznačuje se specifickým průběhem. Diváci nejprve představení zhlédnou a následně mohou zkusit změnit osud hlavního protagonisty. Nejedná se tedy o divadlo jako takové, ale spíše o dílnu, kde se můžeme společně zamyslet nad tím, jak změnit konkrétní situace a tím trochu i celý náš svět.

*Divadlo utlačovaných bylo vytvořeno v 70. letech brazilským vizionářem Augustem Boalem jako forma společného učení, využívajícího divadla jako nástroje pro změnu. Tato divadelní forma je používána po celém světě pro politický a sociální aktivismus, řešení konfliktních situací či komunitní práci, divadlo utlačovaných podporuje kritické myšlení a dialog.

Režie: Dana Moree, Líza Urbanová

Kapacita je omezena.
VSTUP: dospělí 60 Kč / studenti 40 Kč
NUTNÁ REZERVACE: rezervace@dox.cz

Více na https://www.facebook.com/DOXPrague/?fref=ts

 

 

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace