"Rejd na popraviště" ... v 18:30hod 18.10.2018 Velvyslanectví Ukrajiny v Praze

- přednáška historika Davida Svobody

-  pořádá Velvyslanectví Ukrajiny v Praze

Charlese de Gaulla 29
160 00 Praha

Velvyslanectví Ukrajiny v Praze srdečně zve na svoji poslední říjnovou akci - přednášku ukrajinisty a historika Davida Svobody na téma "Banderovci" a hrdelní rozsudky komunistické justice v Československu".

Přítomnost bojovníků Ukrajinské povstalecké armády v poválečném Československu se přes svou epizodičnost stala dodnes mytizovaným tématem - přinejmenším v českých zemích a zčásti na Slovensku.

Přednáška Davida Svobody z Ústavu pro studium totalitních režimů vás seznámí s třemi procesy stalinské justice v Československu, v nichž tím či oním způsobem figurovali "banderovci" a které skončily nejvyššími rozsudky.

Poukáže na způsob, jakým byl fenomén ukrajinského protisovětského odboje v našem komunistickém právním systému vyhodnocován, a nastíní dobovou atmosféru, která předznamenala nejen justiční vraždy některých členů UPA, ale i lidské tragédie, které její příslušníci v ČSR způsobili a za něž byli odsouzeni.

Zaregistrujte se prosím zasláním emailu na adresu ukremb.prague@gmail.com.

Do emailu prosím uveďte celé jméno a nezapomeňte si vzít platný doklad totožnosti.

Zdroj, více info na https://www.facebook.com/events/179872079603270/

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace