Proces: Ruský stát versus Oleg Sencov ... 6.8.2018 v Kině Světozor, Praha

Dokumentární film Askolda Kurova podrobně sleduje průběh soudního líčení s Olegem Sencovem.

Pořádá: Institut dokumentárního filmu

Kino Světozor
Vodičkova 41
11000 Praha 

Filmový režisér byl odsouzen ke dvaceti letům odnětí svobody za údajné založení „teroristické skupiny“ a za organizaci teroristických útoků v dubnu 2014. Předložené důkazy a průběh procesu vyvolaly vlnu pochybností a řadu mezinárodních protestů.
Oleg vyhlásil 14. května 2018 hladovku na neurčito. Jedinou podmínkou k ukončení hladovky je propuštění všech politických vězňů, kteří jsou v současné době na území Ruské federace. Na konci dopisu v ukrajinštině napsal: „Spolu až do konce.“

Film bude promítán s českými a anglickými titulky. Po projekci bude následovat diskuze nejen o aktuálním stavu Olega Sencova, ale o celkové situaci politických vězňů zadržovaných ruským establishmentem.

Proces: Ruský stát versus Oleg Sencov
režie, scénář, kamera: Askold Kurov
ČR, Estonsko, Polsko, 2017
71′
- - - - - - - - - - - - -
The documentary The Trial - The State of Russia vs. Oleg Sentsov (dir. Askold Kurov) captures the trial with Oleg Sentsov, a Ukrainian filmmaker, Euromaidan activist and native of Crimea. After the Russian annexation of Crimea, he became an active opponent of the occupation. In May 2014, he was arrested by the Russian security service, charged with planned terrorist attacks and transported to Moscow. After over a year in custody, he was sentenced to 20 years in prison, despite the fact that the testimonies were given under duress and evidence was insufficient. Sentsov never pled guilty.
On May 14, 2018 Oleg Sentsov announced an indefinite hunger strike demanding the release of all 64 Ukrainian political prisoners convicted in Russia, denouncing their torture and restrictions in the access to a lawyer and medical care.

The film will be screened with both Czech and English subtitles. After the screening there will be a discussion about the actual state of Oleg Sentsov and also about the state of political prisoners held by the Russian establishment.

The Trial - The State of Russia vs. Oleg Sentsov
director, screenplay, cinematography: Askold Kurov
Czech Republic, Estonia, Poland, 2017
71′
#freesentsov #saveolegsentsov

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace