Olžin italský deník – promítání s diskuzí ... 5.10.18 v Langhans - Centrum Člověka v tísni v Praze

+ diskuze s režisérkou Olenou Fedyuk prostřednictvím rozhovoru přes skype

Pořádá Praha. Prozkoumej, angažuj se, hýbej městem

Langhans - Centrum Člověka v tísni
Vodičkova 707/37, 110 00 Praha

Olha je migrantka z Ukrajiny, která pracuje jako pečovatelka v Itálii. Na rozdíl od mnoha žen v podobné situaci, které spojuje to, že jsou ve středním věku, pracují často nelegálně a během dlouhých směn pečují o starší lidi – Olha na sebe nezapomíná. Věří v lásku a myslí si, že i ve věku 57 let je možné najít šťastný a romantický vztah. A to přestože jsou vztahy mezi migrujícími ženami a místními muži považovány za porušení nepsaných pravidel. “Olžin italský deník” je důvěrným pohledem na jedno ze současných tabuizovaných témat: intimní život migrantek žijících daleko od domova.

Vstup zdarma.
Akce je součásti Alternatїva: mini-festival nezávislé ukrajinské kultury, pořádného s podporou Integrační centrum Praha / Integration centre Prague. Tento projekt je realizován za finanční podpory MV ČR a Hlavního města Prahy. Cílem projektu je podpora integrace cizinců žijících v Praze.

-- Українська --
Ольга є мігранткою з України, яка працює в Італії доглядальницею. На відміну від багатьох жінок в аналогічній ситуації, яка асоціюється з тим, що вони середнього віку, часто працюють нелегально і піклуються про людей літнього віку під час тривалих змін - Ольга не забуває про себе. Вона вірить в любов і думає, що можна знайти красиві романтичні стосунки навіть у віці 57 років. Це не дивлячись на те, що стосунки між мігрантками і місцевими чоловіками вважаються порушеннями неписаних правил. «Італійський Щоденник Ольги» - це можливість прочинити завісу таємниці однієї з сучасних тем табу: інтимне життя мігрантків, що живуть далеко від дому.
Після кінопоказу планується скайп-зв'язок із режисеркою Оленою Федюк.

Вхід вільний.
Захід є частиною міні-фестивалю української незалежної культури Alternatїva за підтримки Інтеграційного центру Прага. Цей проект реалізується також при фінансовій підтримці Міністерства внутрішніх справ і столиці Праги. Метою проекту є підтримка інтеграції іноземців, що проживають в Празі.

Více info na https://www.facebook.com/events/716713348664656/

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace