Koncert ukrajinských banduristů ... 9.11.2018 v Praze

změna místa konání koncertu: sál Velvyslanectví Ukrajiny v Praze

- pořádá Velvyslanectví Ukrajiny v Praze a Ukrajinská iniciativa Jižní Moravy z.s.

- зміна місця проведення концерту/změna místa konání koncertu:

зал Посольства України в Празі / sál Velvyslanectví Ukrajiny v Praze
Charlese de Gaulla 916/29, Praha 6

Přijďte si poslechnout výborné banduristy!

Rádi bychom Vás touto cestou pozvali na koncert banduristů – Volodymyra Voita a Bohdana Shutky

Program koncertu zahrne klasická a lidová díla od ukrajinských a
západoevropských skladatelů, mimo jiné v Česku téměř neznámých Dmytra Bortňanského, Mykoly Lysenka a Mykoly Kolessy a mnoha dalších.

Volodymyr Vojt se narodil v roce 1979 v Kyjevě. Absolvoval konzervatoř v Kyjevě, kde vystudoval klasickou hru na banduře. Je členem Ukrajinské Majborodovy národní kapely banduristů a Kanadské kapely banduristů, Ukrajinského národního sboru Hryhorije Virjovky. Je laureátem mnoha mezinárodních a ukrajinských hudebních soutěží.

Bohdan Šutka se narodil v roce 1995 v Ivano-Frankivsku, ale už v útlém dětství emigroval s rodiči do USA. Nejdříve vystudoval hru na housle, dokonce hrál v symfonickém orchetrsu. Pak se začal učit hře na klavír, banduru a cimbál. Bohdan vystudoval hudební školu v Německu a poslední léta žije v Rakousku.

Bandura je strunný nástroj, pocházející ze staré Ukrajiny. Instrument, kombinující prvky loutny a citery, je však mnohem víc než pouhým hudebním nástrojem. Pro svou bohatou historii a dlouholetou tradici je bandura právem nazývána „hlasem Ukrajiny“. Bandura má svou dlouholetou tradici, která na Ukrajině přetrvává dodnes. Řadí se k vokálním nástrojům, přestože svou strukturou je možné s ní zahrát i tak složitější hudební skladby, kupříkladu sonátu. Své uplatnění najde i při sborovém zpěvu, oblíbeném zejména na venkově.

Akci podpořila Ukrajinská iniciativa Jižní Moravie, Ukrajinská iniciativa v ČR a Velvyslanectví Ukrajiny v České republice.

Vstup volný.

 

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace