Irena Dousková a Iryna Zabiiaka - setkání v zahradách ... 21.8.2018 Malá vila Památníku národního písemnictví

Srdečně vás zveme na setkání spisovatelky s překladatelkou

Pelléova 20/70, Praha 6 - Bubeneč, Zahrady Malé vily Památníku národního písemnictví

Pořádá Památník národního písemnictví a Doteky světové literatury a PLAV - měsíčník pro světovou literaturu a Praha, město literatur

 Dousková & Iryna Zabiiaka

Jejich cesty se střetly v roce 2015 při překladu románu Hrdý Budžes. Dnes se znovu potkávají. Irena Dousková právě vydává svou novou knihu Rakvičky a Iryna Zabiiaka překládá Příliš hlučnou samotu Bohumila Hrabala do ukrajinštiny. A taky vám budou číst – česky i ukrajinsky.
Setkáním provází šéfredaktor časopisu Plav Alexej Sevruk.

Vstup zdarma.

www.prahamestoliteratury.cz

Spisovatelka Irena Dousková je autorkou trilogie Hrdý Budžes – Oněgin byl Rusák – Darda. Všechny tři romány byly také úspěšně zdramatizovány. Z další tvorby knihy Goldstein píše dceři, O bílých slonech, Medvědí tanec či nové Rakvičky.

Překladatelka a bohemistka Iryna Zabiiaka se věnuje překladu českých autorů do ukrajinštiny – např. kniha Hrdý Budžes od Ireny Douskové, básnická sbírka Ivana Wernische Procházka kolem pivovaru či román Rybí krev od Jiřího Hájíčka. Rezidentka programu Praha město literatury.

Více na https://www.facebook.com/events/441964516324020/

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace