Фільм: Припутні / Film: Divocí holubi ... 11.11.2018 v Brně

- Pořádá Ukrajinská iniciativa Jižní Moravy z.s.

Kino Art
Radnická 4,
602 00 Brno

Режисер: Аркадій Непиталюк
Фільм «Припутні» розповідає про долю жінки в Україні, а саме про бабусю, доньку і онуку, чиї долі переплетені, а життя наповнене складнощами і самотністю. Цікавинкою цього фільму є те, що це перший повнометражний фільм в історії українського кінематографу, де майже всі актори розмовляють суржиком. На думку режисера, так глядач матиме змогу поринути в культурну атмосферу маленького села, де місцеві жителі тільки так і розмовляють.

Režisér: Arkadiy Nepytaliuk
Film "Divocí holubi" vypráví o osudu ženy na Ukrajině příběhem o babičce, dceře a vnučce, jejichž osudy jsou propletené a jejich životy jsou plné složitosti a osamělosti.
Zajímavosti je že tento film je první film v dějinách ukrajinského filmu, kde téměř všichni herci hovoří suržykem (smíšený jazyk vzniklý ze směsice ukrajinštiny a ruštiny). Podle režiséra budou diváci mít možnost se ponořit do kulturní atmosféry malé vesnice, kde místní obyvatelé mluví pouze touto lidovou řeči.

Více info na https://www.facebook.com/events/1199665513515706/

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace