Čiara / МЕЖА na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech ... 9.7. v 10hod

Nedělní projekce oceněných filmů

V neděli se budou ve Velkém sále promítat následující filmy:

Čára
10:00, Velký sál

 

Vstupenky na projekce promítané 9.7. budou k dostání od 8.7. ve venkovní Last minute pokladně vedle hotelu Thermal. Vstupenky jsou zdarma pro všechny typy akreditací včetně festival passů platných na poslední den konání festivalu (tj. 8.7.). Každý návštěvník s takto platnou akreditací má možnost výběru jedné vstupenky v rámci každého představení v neděli 9.7., tj. maximálně 3 vstupenky celkem. Pro návštěvníky bez akreditace budou k zakoupení za jednotnou cenu 80,- Kč. Pokladna Last minute bude otevřena 8.7. od 8:00 do 24:00 a 9.7. od 8:00 do 16:00.

Počet vstupenek je omezen. Volná místa v sále na doplnění pro sobotní akreditace dle standardních pravidel.

Ukrajinské filmy na 52. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech... 30.6-8.7.2017

Střemhlav / Strimholov
Ukrajina
2017, 105 min

Anton a Káťa se náhodou potkávají v nočním Kyjevě. Oba mladí lidé v životě trochu tápou a setkání je zásadním způsobem ovlivní… Psychologické drama debutující Mariny Stěpanské přináší křehkou love story i silnou generační výpověď o současném mladém pokolení, které se snaží najít své místo v porevoluční Ukrajině.

 

Sekce: Soutěž Na východ od Západu
Mladý Anton byl právě propuštěn z léčebny, kde se snažil zbavit závislosti, a jeho dědeček, muž pevných zásad, který se o něj od malička staral, ho odváží na venkov, daleko od nástrah velkoměsta. Jedné noci se Anton setkává s Káťou, která podobně jako on v životě trochu tápe, i když se zdá, že minimálně v jednom by měla mít jasno. Má zanedlouho odjet do Berlína se svým přítelem, německým novinářem Johannem, s nímž se seznámila během demonstrací na Majdanu. Setkání s Antonem však přináší do jejího života nový impulz a oba mladé lidi zásadně ovlivní… Debutující ukrajinská režisérka mimořádně citlivým způsobem přenáší na plátno křehkost rodícího se citu, velkou zásluhu na tom mají i jemně odstíněné herecké výkony obou hlavních představitelů. V širším plánu je pak psychologické drama Mariny Stěpanské silnou generační výpovědí o současném mladém pokolení, které se snaží najít své místo v porevoluční Ukrajině.
Lenka Tyrpáková
Režie

Marina Stěpanská (Ukrajina) dokončila v roce 2004 studia na Kyjevské národní divadelní, filmové a televizní univerzitě Karpenka-Karého. Působila v experimentálním divadle Škola, kde si osvojila práci s neherci. Absolvovala půlroční workshop Archidoc pro evropské dokumentaristy, organizovaný pařížskou filmovou školou La Fémis. Režírovala několik krátkých filmů a na několika se podílela jako scenáristka. Její krátký film Čoloviča robota (2015) dostal cenu za nejlepší ukrajinský krátký film na MFF v Oděse a cenu pro herecký ansámbl na MFF Molodist v Kyjevě. Střemhlav je její celovečerní hraný debut.

Kontakty
Tato Film
#4, Amosova street, of. 2, 03141, Kiev
Ukrajina
Tel: +90 537 300 8702
E-mail: o.yershova@gmail.com

Zdroj http://www.kviff.com/cs/program/film/4823460-stremhlav/

Film Čára / Čiara 
Slovenská republika / Ukrajina
2017, 108 min

Sekce: Hlavní soutěž
Adam Krajňák je otcem rodiny a zároveň také hlavou pohraniční kriminální skupiny, která pašuje přes slovensko-ukrajinskou hranici cigarety. Když ale jedna z dodávek ztroskotá, spustí se lavina konsekvencí, během níž bude muset zpochybnit své vlastní mezníky, které dosud nechtěl překročit.
Adam Krajňák je otcem rodiny a zároveň také hlavou pohraniční kriminální skupiny, která pašuje přes slovensko-ukrajinskou hranici cigarety. V tomto okruhu nejbližších zastává nenahraditelnou roli starajícího se důvěrníka, ale také zásadového a nekompromisního vůdce, jemuž v rozhodujících okamžicích nechybí sebevědomí a temperament. Klidný souběh obou prolínajících se světů se však se vzrůstající nervozitou, obklopující nejistou budoucnost s nově budovanou hranicí schengenského prostoru, začíná pomalu otřásat. A když pak jedna z pašeráckých dodávek ztroskotá, spustí se nezastavitelná lavina konsekvencí, během níž bude muset Krajňák zpochybnit své vlastní mezníky, které dosud nechtěl překročit. Režie Petra Bebjaka vnáší do kriminálního námětu s prvky thrilleru nakažlivou jiskru, která jej na míle vzdaluje od pouhé žánrové zábavy, a odhaluje univerzální lidský příběh zasazený do prostředí, kde se prolínají kultury, zvyky i individuální osudy.
Hubert Poul
Režie

Peter Bebjak (1970, Partizánske, Československo) vystudoval nejprve herectví na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a tamtéž posléze absolvoval také filmovou a televizní režii. Upozornil na sebe svými krátkými filmy, v jejichž tvorbě pokračoval i po ukončení svých studií. Z nich stojí za zmínění Štefan (1998), oceněný jako nejlepší film na Festivalu studentských filmů Áčko, Stříbrnou medailí na Brněnské 16 a cenou IGRIC na MFF v Trenčianských Teplicích. Na mezinárodním poli zaznamenal značný úspěch rovněž jeho krátký film voiceS (2010). Má za sebou také již tři celovečerní filmy: Meruňkový ostrov (2011), který získal Grand Prix na MFF v Rouenu, Zlo (2012) a mnohými cenami ověnčený snímek Čistič (2015). Peter Bebjak je od roku 2005 aktivně činný i v televizní tvorbě, kde se podílí zejména na režii úspěšných kriminálních seriálů.

Kontakty
Wandal Production
Mikulášska 1/a, 81101, Bratislava
Slovenská republika
Tel: +421 905 101 803
E-mail: info@wandal.sk
www: www.wandal.sk

Zdroj http://www.kviff.com/cs/program/film/4823113-cara/ a http://www.kviff.com/cs/novinky/2243-nedelni-projekce-ocenenych-filmu

 

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace