Aktuality

Nový bulletin SLOVO

...pro cizince a o cizincích.

Na konci června 2019 vyšlo druhé letošní číslo Bulletinu SLOVO pro cizince a o cizincích.
Pokud ho již nemáte ve schránkách nebo na stole, můžete si jej prohlédnout zde: http://www.slovo21.cz/images/dokumenty/bulletin/2019/slovo_2_19_web.pdf

Hlavním tématem je tentokrát humor. Jazyky, kterými mluví cizinci, jsou různé, ale humor je univerzální. A právě vtipy a humor mnohdy pomáhají cizincům otevírat dveře k většinové společnosti, přispívají k lepšímu porozumění, bourají předsudky. 

V Bulletinu proto najdete například rozhovor s komikem Tigranem Hovakimyanem, ukázky "chyb v překladu" z ruštiny nebo veselý výkladový slovník češtiny pro cizince. 

Přečtete si i další témata spojená s integrací cizinců, například reportáž Daniely Vrbové o krajanech z Ukrajiny a Venezuely, kteří se rozhodli žít v Česku. 

Plus jako vždy přehled toho co se dělo a bude dít v různých místech celé země.  

Aby byl Bulletin pro vás i další čtenáře co nejzajímavější, budeme velice rádi za zpětnou vazbu a nápady na příspěvky, informace o vašich aktivitách, případně i spolupráci na zpracování článků a rozhovorů.

Bulletin Vám rádi zašleme i poštou.

Jan Schroth

Bulletin SLOVO
pro cizince a o cizincích

SLOVO 21, z.s.
Štěpánská 1, 120 00 Praha 2
www.slovo21.cz

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace