Aktuality

Koronavirus v Ukrajině

Generální konzulát České republiky informuje

Koronavirus v Ukrajině: Generální konzulát České republiky ve Lvově shrnul informace o aktuálním stavu.

Ukrajina rozhodla s platností od 16. 3. 2020 00:00 hod. na dva týdny do 3. 4. 2020 00:00 hod. (s možností dalšího přehodnocení) zcela uzavřít své hranice pro cizince a osoby bez občanství. Platnost tohoto opatření bude následně zrušena nebo naopak prodloužena v závislosti na aktuální situaci.Cizinci, kteří se nacházejí na území Ukrajiny, mohou zemi opustit, pokud jim příslušná sousední země dovolí vstup.
Na území Ukrajiny mohou vstoupit ukrajinští občané a cizinci s povolením k trvalému nebo přechodnému pobytu na Ukrajině, řidiči a obsluhující personál nákladní dopravy, členové posádek, členové zahraničních diplomatických misí etc.

Od 17.3.2020 00:00 hod. do 3. 4. 2020 je zrušena pravidelná osobní mezinárodní přeprava a jsou zrušeny mezinárodní lety. Jsou uzavřeny všechny hraniční přechody pro železniční a autobusovou dopravu. Počet hraničních přechodů pro osobní vozidla byl výrazně omezen. Pro nákladní leteckou, železniční, automobilovou a mořskou přepravu zůstávají přechody ve výše uvedeném omezeném počtu otevřeny, ale posádky jsou povinny podrobit se na hranici lékařské prohlídce. Na hranicích pracují sanitární oddíly, při návratu z rizikové země se měří teplota a ukládá se 14denní karanténa.

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace